Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Droga do sukcesu

Wtorek, 20 października 2020, 9:47
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Gmina Świdnica: Droga do sukcesu
Fot. Gmina Świdnica
We wrześniu 2020 roku w gminnych szkołach podstawowych rozpoczęła się druga część projektu edukacyjnego pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”, dofinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem trwającego projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, a także zniwelowanie deficytów uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z niepełnosprawnościami poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych.

W placówkach edukacyjnych organizowane są zajęcia z języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, informatyki, a także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne.

Ponadto w projekcie zaplanowano podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli w gminie Świdnica poprzez zorganizowanie dla nich szkoleń (np. w zakresie wykorzystania metody eksperymentu w dydaktyce, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podniesienia kompetencji wychowawczych, wykorzystania narzędzi cyfrowych w nauczaniu).

„Zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica ” - chemia metodą eksperymentu i rozdzielanie mieszanin przy użyciu różnych metod. Zadania wymagały całkiem sporej dawki cierpliwości i udało się! Sączenie precyzyjnie wykonane dało krystalicznie czysty przesącz, a kolorowe składniki flamastrów wydzielone metodą chromatografii bibułowej zachwyciły nas wszystkich” – społeczność szkolna z SP w Bystrzycy Górnej

„Zajęcia projektowe to dla naszych uczniów prawdziwa przyjemność i nauka poprzez działanie” – nauczyciele prowadzący zajęcia projektowe w SP w Grodziszczu

„Biologia metodą eksperymentu- na dotychczasowych zajęciach rozwijających z biologii spędzaliśmy czas głównie w terenie. Zajmowaliśmy się rozpoznawaniem roślin, drzew oraz zwierząt żyjących w okolicy. Zbieraliśmy okazy roślin oraz fotografowaliśmy je, następnie w szkole pracując z atlasami roślin i zwierząt rozpoznawaliśmy nieznane nam gatunki. W terenie korzystaliśmy z łup, mikroskopów terenowych oraz specjalnych łup z pojemnikiem do obserwacji owadów” – opowiadają z pasją uczniowie z SP w Mokrzeszowie.

Po więcej opowieści o tym, czego uczniowie uczą się podczas zajęć w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica ” oraz w celu obejrzenia zdjęć, zachęcamy do odwiedzania stron internetowych oraz portali społecznościowych poszczególnych placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group