Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 825
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Droga Kątki–Zebrzydów odebrana

Piątek, 16 września 2016, 7:43
Autor: red
Marcinowice: Droga Kątki–Zebrzydów odebrana
Fot. UG Marcinowice
Gmina Marcinowice ma nową, piękną drogę. To inwestycja na lata.

Na odcinku Kątki - Zebrzydów na drodze powiatowej nr 2903D prace rozpoczęły się pod koniec lipca i trwały ponad miesiąc.

W ramach zadania wykonane zostało frezowanie nawierzchni bitumicznej, wymieniona została podbudowa, wykonano nowe przepusty oraz ściany czołowe i na zjazdach. Ułożono nową nawierzchnię. Odmulone i pogłębione zostały rowy, wzmocnione i naprawione pobocza, wykonane kratki ściekowe wraz z przykanalikami. Droga jest szeroka i wygodna.

Jak deklarował dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński: - W przyszłym roku na wiosnę pomalowane zostaną również pasy na poboczach.

-Inwestycji na drogach powiatowych w Gminie Marcinowice było stosunkowo dużo. Aktualnie też możemy mówić o kontynuacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych choćby w przypadku drogi Zebrzydów-Mysłaków. Dziś cieszymy się, że odcinek Kątki-Zebrzydów udało się nam zrobić. Dziękujemy wykonawcom za dobrą, a przede wszystkim tanią drogę- mówił starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Wójt Władysław Gołębiowski podziękował staroście, wicestaroście i powiatowi świdnickiemu za tą inwestycję, a wykonawcy za solidnie wykonaną pracę.
- Ze swojej strony chciałem bardzo serdecznie podziękować powiatowi świdnickiemu, panu staroście, panu wicestaroście. Faktycznie dość dużo było przedsięwzięć drogowych na terenie Gminy Marcinowice, ale jeżeli chodzi o mnie i inwestycje to nie zamierzam zwalniać tempa. Mam następne pomysły. Bardzo serdecznie dziękuję, również wykonawcy za to, że tak sprawnie to wszystko przebiegało - mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

W odbiorze, który miał miejsce 12 września, uczestniczyli wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, Starosta Świdnicki Piotr Federowicz, Wicestarosta Świdnicki Zbigniew Worsa, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, radny powiatu świdnickiego Marek Żmuda, wykonawca inwestycji BISEK-asfalt Michał Bisek, Przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, sołtys wsi Kątki Marek Dybul oraz radna Teresa Michalak.

Wartość całego zadania wyniosła 800 449,62 zł, a wykonawca to firma BISEK-asfalt z Kostomłotów. Inwestycja została zrealizowana w ramach promesy na usuwanie skutków powodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jakie powiat otrzymał z rąk Wojewody Dolnośląskiego w kwietniu tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group