Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Droga Mikoszowa–Przyłęgów zostanie wyremontowana

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 7:06
Autor: red
Gmina Żarów: Droga Mikoszowa–Przyłęgów zostanie wyremontowana
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku droga na odcinku Mikoszowa–Przyłęgów doczeka się kompleksowego remontu. Burmistrz Leszek Michalak podpisał kolejną już w tym roku umowę na remonty dróg do gruntów rolnych na terenach wiejskich.

Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych". Będą to już cztery zmodernizowane w tak krótkim czasie drogi. Dwie poprzednie, drogi w Pyszczynie oraz Mielęcinie zyskały nowe nawierzchnie asfaltowe. Pierwsze prace mają się rozpocząć już niebawem. Remont zostanie sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę dofinansowania.
- Jak co roku z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych korzystamy przy realizacji dróg na terenach wiejskich w naszej gminie. W tym roku, już w czerwcu pozyskaliśmy dodatkowe środki na budowę dwóch dróg w Pyszczynie i Mielęcinie. W czerwcu Rada Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zatwierdziła dotację na kolejną drogę w dwóch naszych miejscowościach - w Przyłęgowie oraz Mikoszowej. Do końca roku nie zostało już za wiele czasu, ale rozpisaliśmy przetarg, wykonawca inwestycji został wyłoniony, umowa podpisana i niebawem ruszą tam pierwsze prace remontowe - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Droga na odcinku Mikoszowa-Przyłęgów jest zniszczona i wymaga kapitalnego remontu. Dzięki pracom, które już niebawem zostaną tutaj zrealizowane mieszkańcy będą mogli bez problemu z niej korzystać.
- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszych wsi, którzy czekali od dawna na remont tych dróg. Zniszczone drogi na tym odcinku są problemem komunikacyjnym dla mieszkańców i kierowców, dlatego cieszymy się, że jeszcze w tym roku to zadanie będzie w całości zakończone. Dla nas - mieszkańców wsi są to bardzo istotne inwestycje - mówi radna Barbara Zatoń.

Remont drogi Mikoszowa-Przyłęgów, zgodnie z podpisaną umową kosztować będzie 588.879,58 złotych. Zadanie to zostanie sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów, a także pozyskanego dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. Całkowity koszt przebudowy czterech dróg w Pyszczynie, Mielęcinie, Mikoszowej oraz Przyłęgowie to koszt 978.879,58 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group