Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Droga rowerowa połączyła trzy sołectwa

Czwartek, 26 lipca 2018, 17:27
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2018, 11:30
Autor: red
Gmina Świdnica: Droga rowerowa połączyła trzy sołectwa
Fot. Gmina Świdnica
2,4 km tyle dokładnie ma pierwsza w gminie Świdnica nowa droga rowerowa łącząca 3 sołectwa: Zawiszów, Sulisławice, Wiśniowa i miasto Świdnica. Już niebawem nowa trasa może łączyć się z siecią dróg rowerowych w gminie Jaworzyna Śląska i w gminie Żarów.

Droga w całości wykonana została z mieszanki mineralno-bitumicznej. Od wyremontowanej jezdni została oddzielona w sposób trwały pasem zieleni oraz nawierzchnią z kostki betonowej w terenach zabudowanych. Inwestycji towarzyszyła przebudowa i budowa zatok autobusowych oraz montaż nowych wiat przystankowych. Budowa drogi jest pierwszym zadaniem realizowanym w ramach projektu zmierzającego do ograniczenia niskiej emisji w obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- 11 lipca 2018 zakończyliśmy budowę drogi rowerowej na odcinku Wiśniowa – miasto Świdnica. Jest to pierwszy etap większego zadania realizowanego na terenie Gminy w ramach projektu zmierzającego do ograniczenia niskiej emisji w obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej. Następnym etapem projektu będzie wymiana oświetlenia na oprawy energooszczędne typu LED w części miejscowości z terenu naszej gminy.Droga o łącznej długości blisko 2,5 km została wykonana z nawierzchni asfaltowej o szerokość 2 metrów i jest przeznaczona dla ruch dwukierunkowego rowerzystów. Ponadto w ramach zadania przebudowano 5 zatok autobusowych, które wyposażono w nowe wiaty przystankowe. Głównym wykonawca robót była firma BUDIMEX S.A. z siedzibą w Warszawie. Dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość podczas budowy, bowiem nasze zadanie inwestycyjne realizowaliśmy pomiędzy 12 września 2017 r. a 11 lipca br. To sporo czasu, ale z pewnością teraz każdy doceni walory użytkowe nowej drogi rowerowej. Przede wszystkim możliwość bezpiecznego poruszanie się rowerem, porównując wcześniejsze rozwiązania dla rowerzystów – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

W planach władz gminy Świdnica jest realizacja kolejnych dróg i ścieżek rowerowych. Tym razem przy okazji remontu drogi wojewódzkiej w kierunku Modliszowa. Będziemy ją budować w partnerstwie z miastem Świdnica - dodaje wójt gminy. Trzecia droga rowerowa powstanie w kierunku Bystrzycy Dolnej.

Wartość wykonanych prac nowej drogi rowerowej wyniosła 1,6 mln zł. Projekt w 85% kosztów kwalifikowanych był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pozyskanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group