Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów/Serwinów: Droga Szymanów–Serwinów do remontu

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 9:56
Autor: red
Szymanów/Serwinów: Droga Szymanów–Serwinów do remontu
Fot. UG Dobromierz
Drogi transportu rolnego są istotnym elementem infrastruktury drogowej w gminie Dobromierz.

Dlatego też w najbliższym czasie będzie można zaobserwować zmianę wizerunku kolejnej drogi w naszej gminie. Podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej jednostkom samorządu terytorialnego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych.

W ramach programu zakwalifikowany został wniosek Gminy Dobromierz, obejmujący przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych Szymanów - Serwinów o długości 1,72 km, co nie tylko pozwoli odciążyć ruch, ale i skróci drogę przejazdu oraz poprawi stan bezpieczeństwa. W ramach zadania wykonana zostanie podbudowa drogi oraz nowa nawierzchnia asfaltowa.

Planowana dotacja z budżetu Województwa Dolnośląskiego wyniesie ponad 360 tys. zł.
- Ten odcinek drogi od lat wymaga generalnego remontu. Powiat przez lata nie zadbał o przebudowę tego łącznika. Tym bardziej cieszy więc fakt, że droga, którą obecnie zawiaduje Gmina Dobromierz zostanie wyremontowana, a mieszkańcy będą mogli bez przeszkód z niej korzystać - komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group