Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Drogi, kanalizacja i oświetlenie

Środa, 10 kwietnia 2024, 13:35
Autor: red
Pszenno: Drogi, kanalizacja i oświetlenie
Fot. Gmina Świdnica
Ponad 4,2 mln zł. inwestujemy w Pszennie na przebudowę dróg na osiedlach domków jednorodzinnych w Pszennie wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

89 nowych punktów świetlnych zostało już zamontowanych przy ul. Czereśniowej, Brzoskwiniowej, Jesiennej, Morelowej, Poziomkowej, Agrestowej, Porzeczkowej i Winogronowej. Na ulicach: Agrestowa i Porzeczkowa zakończyły się już prace inwestycyjne związane z wykonaniem nowej nawierzchni z kostki betonowej. Na kolejnych pięciu prace jeszcze trwają.

Oświetlenie uliczne oparte na lampach solarnych jest coraz bardziej atrakcyjnym wyborem dla gmin i społeczności na całym świecie. Lampy solarne pobierają energię ze słońca, co oznacza, że nie wymagają zasilania z sieci elektrycznej. Dzięki temu można zaoszczędzić energię elektryczną oraz zmniejszyć emisję CO2. Nowa nawierzchnia z kostki betonowej zostanie wykonana jeszcze na ulicach: Jesienna, Winogronowa, Poziomkowa, Morelowa i Brzoskwiniowa.

Inwestycja na osiedlu domków jednorodzinnych Pszennie realizowana jest dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia to czerwiec br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group