Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drogi transportu rolnego do remontu

Wiadomości: Marcinowice
Piątek, 8 lipca 2016, 9:49
Autor: red
Fot. UG Marcinowice
Znamy już wykonawcę dwóch zadań w ramach dofinansowania, jakie Gmina Marcinowice otrzymała z budżetu województwa dolnośląskiego na zadania pn. „Mysłaków – Wirki droga dojazdowa do gruntów rolnych” oraz „Stefanowice droga dojazdowa do gruntów rolnych”.

Wniosek na dofinansowanie do tej inwestycji został złożony w październiku 2015 roku do Urzędu Marszałkowskiego i realizowany jest w ramach dofinansowania w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego na zadanie rekultywacyjne na 2016 rok.

W procedurze przetargowej dotyczącej drogi Mysłaków - Wirki udział wzięło osiem firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. na kwotę  426.495,43 zł. Remontem objęty będzie odcinek 2,4 km o szerokości 3 m.

Inwestycję w Stefanowicach przeprowadzi również Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świdnicy Sp. z o.o., które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę spośród siedmiu podmiotów startujących w procedurze przetargowej. Kwota 87.409,95 zł to wartość zadania, a odcinek jaki zostanie wyremontowany to droga o długości 0,45 km i szerokości 3m.
- Są to długo wyczekiwane inwestycje. Cieszę się, że w niedługim czasie zostaną zrealizowane, rolnicy będą mieli wygodny dojazd do pól, mieszkańcy Mysłakowa znacznie krótsze połączenie do Świdnicy, a turyści wspaniałe trasy rowerowe– mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Prace zostaną rozpoczęte w sierpniu a zakończenie przedsięwzięć planowane jest na 30 września 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group