Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Drogi w Pyszczynie i Mielęcinie w remoncie

Poniedziałek, 22 października 2018, 13:26
Autor: red
Gmina Żarów: Drogi w Pyszczynie i Mielęcinie w remoncie
Fot. UM Żarów
Kolejne drogi prowadzące do gruntów rolnych na terenie naszej gminy zostaną zmodernizowane. W tej chwili trwają prace w Pyszczynie i Mielęcinie, a niebawem modernizacji doczeka się także droga na odcinku Mikoszowa–Przyłęgów. Są to już kolejne inwestycje drogowe realizowane na terenach wiejskich.

- Jak każdego roku przystąpiliśmy do remontów dróg na terenach wsi. W tym roku przebudowane zostaną drogi transportu rolnego w Pyszczynie oraz Mielęcinie, gdzie w tej chwili trwają prace. Rozpisaliśmy już także przetarg na budowę dróg w Mikoszowie i Przyłęgowie. Niebawem drogi zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe. Zrobi się estetyczniej, ale przede wszystkim bezpieczniej - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja dróg na terenie gminy Żarów". Koszt remontu drogi w Pyszczynie to kwota 175.500 złotych, a w Mielęcinie kwota 214.500 złotych. Inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego w wysokości 126 tysięcy złotych.

Z nowych inwestycji cieszą się także mieszkańcy wsi. - Czekaliśmy na remont tej drogi wiele lat. W okresie jesienno-zimowym zalegające błoto utrudniało przejazd tym odcinkiem drogowym. Już niebawem będziemy mieli suchy i bezpieczny dojazd do swoich domów. To bardzo dobra wiadomość - mówią mieszkańcy Mielęcina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group