Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Drogi wyremontowane

Wtorek, 5 lipca 2022, 17:10
Autor: red
Żarów: Drogi wyremontowane
Fot. UM Żarów
Zakończył się remont dróg gminnych na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Nowe nawierzchnie z kostki betonowej zyskały ulice Brzozowa, Klonowa i Kasztanowa.

Drogi są już oddane do użytku mieszkańców, ale na tym terenie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

- To były ważne inwestycje na terenie naszego miasta. Trzy drogi na osiedlu domków jednorodzinnych zostały wyremontowane i dzięki temu mieszkańcy zyskali bezpieczny i wygodny dojazd do swoich domów. W ramach zadania realizowane były także prace związane z budową kanalizacji deszczowej, które prowadziliśmy w pierwszym etapie tej inwestycji. W tej chwili wykonujemy jeszcze drobne prace związane z regulacją zaworów i studni – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje drogowe przy ul. Brzozowej, Klonowej i Kasztanowej kosztowały dokładnie 1,9 mln złotych. Prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1.094.993,70 złotych.

Niebawem wyremontowane zostaną kolejne drogi na terenie naszego miasta. Przypomnijmy, że gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 8.550.000,00 złotych, które przeznaczone jest na remonty i przebudowy dróg gminnych przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówka, Ks. Jadwigi, Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej w Żarowie. To kolejne dofinansowanie pozyskane w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group