Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Drogowe inwestycje

Piątek, 19 sierpnia 2022, 9:50
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Strzegom: Drogowe inwestycje
Fot. UM Strzegom
W środę 17 sierpnia podpisano umowy na bardzo ważne zadanie dot. "Skomunikowania z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica". Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wys. ok. 6,24 mln zł oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wys. ok. 935 tys. zł, czyli niemal w 100 proc. ze środków zewnętrznych.

Zadanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich związana jest ze skomunikowaniem Granicy z drogą krajową nr 5. Warto podkreślić, że strzegomskiemu samorządowi udało się na ten cel pozyskać dodatkowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wys. ok. 935 tys. zł. Wykonawcą, w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego, została firma Berger Bau z siedzibą we Wrocławiu. Prace będą polegać na remoncie drogi gminnej w Granicy wraz z budową odcinka chodnika. Wskutek remontu powstanie nawierzchnia bitumiczna o szer. 5 m z poboczem. W ramach inwestycji wybudowany zostanie brakujący odcinek chodnika wraz z remontem zjazdów, przepustów pod zjazdami oraz oczyszczeniem i reprofilacją rowu. Wraz z istniejącym już chodnikiem umożliwi to bezpieczną komunikację pieszą przez całą wieś.

Druga część dotyczy skomunikowania terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu z drogą krajową nr 5. Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Podstrefie Strzegom obejmuje budowę ciągu komunikacyjnego złożonego z odcinka ul. Piekarniczej od strony DK 5 oraz drogi do terenów inwestycyjnych położonych w Strzegomiu w rejonie tej ulicy. W zakres prac wejdą: budowa drogi z asfaltu, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sanitarna, chodnika z kostki betonowej oraz kanał technologiczny. Wykonawcą, w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego, została firma Drog-Ziem ze Stanowic.

Z obu inwestycji drogowych bardzo zadowolone są władze naszego miasta. - Otrzymanie tak dużego wsparcia finansowego z Rządowego Funduszu Polski Ład sprawi, że ten rejon naszej gminy w końcu będzie bardzo dobrze połączony z drogą krajową nr 5. Sprawne skomunikowanie strzegomskich terenów inwestycyjnych z siecią dróg publicznych wyższej kategorii zwiększy tym samym atrakcyjność inwestycyjną gminy - podkreślają władze samorządowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group