Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drugi Charytatywny Bal dla Mai

Niedziela, 23 grudnia 2012, 15:27
Aktualizacja: 15:27
Autor: red.
Świdnica: Drugi Charytatywny Bal dla Mai
Fot. archiwum
Przed nami karnawał 2013: zabawy, bale i inne imprezy. Wśród nich ta wyjątkowa: Drugi Charytatywny Bal dla Mai. Dla sześcioletniej świdniczanki, która potrzebuje naszej pomocy.

Sześcioletnia Maja urodziła się z ciężką wadą genetyczną i aby móc funkcjonować jak każde inne dziecko, codziennie stacza bolesną walkę. Rehabilitacja, leczenie, zabiegi - to dla niej chleb powszedni. To też ogrom wydatków dla rodziców.

Na co choruje Majeczka? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 - ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy.

W sobotę, 19 stycznia, dla Mai w Hotelu pod Wierzbą w Świdnicy zagrają: zespół rockowy Zero Procent (który w 2010 r. walczył w finale programu TVP 1 „Śpiewaj i Walcz”, a ostatnio wydał płytę „Nieuniknione” wyprodukowaną przez Marka Kościkiewicza), Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów (z kabaretem zdobywał wiele prestiżowych nagród, m.in. wyróżnienie na Pace w 2008 r., a solo prowadził teleturniej „Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?” emitowany w TV Puls) i didżeje z Radia Sudety. Licytację cennych przedmiotów przekazywanych na rzecz Mai z całej Polski poprowadzi Robert Korólczyk wraz z Dorotą Zawadzką (psycholog znaną przede wszystkim jako Superniania, ale też jako prowadząca program „Na kłopoty Zawadzka” w TVN i autorka wielu poradników dla rodziców).

Zaproszenia można rezerwować u mamy Mai – Małgorzaty Tyczyno pod adresem balswidnica@gmail.com – jego cena to 175 zł/osoba. Jedna czwarta tej kwoty zostanie przekazana na subkonto Mai w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu na dalszą rehabilitację, pozostała część kwoty pokryje koszty organizacji balu.

To druga karnawałowa zabawa dla Majeczki. Pierwszy bal – zorganizowany rok temu w Krzyżowej – okazał się wielkim sukcesem. Mama Mai organizuje na rzecz córki też wystawy i wieczory kabaretowe. I codziennie wraz z córeczką walczy o jej uśmiech. Powalczmy razem!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group