Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drugi Orlik w Świdnicy

Sobota, 21 maja 2011, 13:14
Aktualizacja: 20:44
Autor: red.
Świdnica: Drugi Orlik w Świdnicy
Orlik przy SP 4
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy powstanie boisko w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Bliźniaczy kompleks działa już w Świdnicy przy Szkole Podstawowej nr 4.

Nowe boisko wpisuje się w nasz wieloletni plan poprawy bazy sportowej w mieście. Dotyczy to nie tylko szkół i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale także osiedli. W ostatnich latach mogliśmy obserwować inwestycje na dużą skalę. W tym roku orlik zastąpi wysłużone asfaltowe boiska, które są obecnie do dyspozycji na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. Baza sportowa szkoły poprawi się więc zdecydowanie, a korzystać z niej będą mogli również inni mieszkańcy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Jeśli szybko uda się wyłonić wykonawcę, to prace przy budowie boisk rozpoczną się jeszcze w lipcu i zakończą w październiku tego roku. Udostępnienie orlika planowane jest na listopad. Do prezydenta wpłynęło już pismo z Ministerstwa Sportu i Turystyki z informacją, że 330 tys. zł dotacji na budowę orlika w Świdnicy zostało zabezpieczone. Taką samą kwotę wyłoży Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a brakujące pieniądze dołoży miasto Świdnica ze swojego budżetu.

W ramach inwestycji przy ul. Wodnej powstaną dwa boiska. Jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej. Kompleks będzie ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w zaplecze z szatnią i sanitariatami. Identyczny obiekt od grudnia 2009 roku służy uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Marcinkowskiego i mieszkańcom osiedla Młodych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group