Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Drugi żłobek w Strzegomiu coraz bliżej

Poniedziałek, 18 marca 2019, 17:13
Autor: red
Strzegom: Drugi żłobek w Strzegomiu coraz bliżej
Fot. UM Strzegom
Mamy dobrą wiadomość dla rodziców najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom. W styczniu 2020 r. otwarty zostanie drugi żłobek w Strzegomiu. Przypomnijmy, że pierwszy żłobek swoją działalność zaczyna w już w kwietniu w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Kościuszki. To bardzo ważna informacja, ponieważ dotychczas żłobka w naszej gminie nie było w ogóle.

Wniosek gminy Strzegom o utworzenie Żłobka nr 2 w Strzegomiu został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach resortowego programu "Maluch+ 2019". Nowy żłobek powstanie na I piętrze budynku po Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu przy ulicy Jeleniogórskiej 19. Przypomnijmy, że parter budynku od blisko 2 lat służy dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 4. Uruchomienie żłobka na I piętrze budynku zapewni dodatkowe 26 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a jednocześnie zapewni pełne wykorzystanie budynku pozostałego po szkole podstawowej.

- W ramach projektu zaadaptujemy i wyposażymy pomieszczenia na potrzeby maluchów oraz wybudujemy dla nich plac zabaw - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który 7 marca br. w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odebrał promesę na kwotę 779,9 tys. zł Równocześnie, ze środków własnych gminy, zmodernizowany zostanie plac zabaw dla przedszkolaków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group