Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Drugie liceum ma najlepszych maturzystów

Piątek, 6 sierpnia 2010, 20:59
Aktualizacja: 21:01
Autor: KO
powiat świdnicki: Drugie liceum ma najlepszych maturzystów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wydział oświaty świdnickiego starostwa podsumował wyniki matur. Okazuje się, że najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Dalej uplasowało się I LO, a następny był ogólniak ze Świebodzic. Źle poszło w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy, tu zdało niecałe czterdzieści procent uczniów.

Tegoroczny egzamin dojrzałości w powiecie świdnickim zdało 77,1 proc. uczniów. To gorzej niż w całym kraju (81 proc.) i na Dolnym Śląsku (79 proc.). W ogólniakach na naszym terenie maturę zdało ponad 90 proc. uczniów.

- Dokładne wyliczenia pozwoliły nam ustalić, że najlepiej wypadło II LO w Świdnicy, które uzyskało wynik w wysokości 98,9 procent. Zaraz za nim na drugiej pozycji uplasowało się I LO ze Świdnicy z wynikiem 98,3 procent oraz ogólniak ze Świebodzic – 94,2 procent i ze Strzegomia – 94,1 procent. W III LO zdawalność wyniosła 93,9 procent – wyjaśnia Grzegorz Stawarz z wydziału oświaty .

- Oznacza to, że po sierpniowych poprawkach najlepsze powiatowe licea mogą osiągnąć nawet stuprocentową zdawalność - mówi Monika Żmijewska ze starostwa. - Gorzej poszło w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy, gdzie maturę zdało 38,1 procent uczniów. Podobnie nieciekawie jest w technikach, gdzie maturę w powiecie świdnickim zdało 63,5 procent uczniów. Na Dolnym Śląsku wynik ten wyniósł 64,6 procent.

Jeśli chodzi o szkoły zawodowe dobry wynik uzyskał Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, gdzie maturę zdało 82,2 procent uczniów. Z kolei najgorzej wypadły szkoły, w których maturę zdają osoby dorosłe po szkołach zawodowych. W powiecie w liceach uzupełniających nie udało się to ok. 60 proc. osobom.

- Taka sytuacja może być spowodowana tym, że uczniowie tych szkół mają inny program nauczania, a na maturze muszą sprostać wymaganiom stawianym ich rówieśnikom z liceów – tłumaczy Monika Żmijewska. - Wynik zdawalności matury w liceach uzupełniających w naszym powiecie jest jednak zdecydowanie wyższy niż krajowy i na terenie Dolnego Śląska. Wyniósł on bowiem 44,4 procent, przy krajowym w wysokości 37 procent i dolnośląskim 23,5 procent. Sytuacja może jeszcze ulec poprawie i wyniki będę zdecydowanie lepsze po egzaminach poprawkowych, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group