Czytających: 1410

Szczawno Zdrój: Drugie miejsce Prakto Polonii Świdnica

Poniedziałek, 5 września 2016, 10:55
Aktualizacja: 11:01
W sobotę w Szczawnie Zdrój odbył się turniej Roto Basket Cup, w którym po raz pierwszy mogła się zaprezentować drużyna Prakto Polonia Świdnica.

Pierwszym rywalem świdniczan został Górnik Wałbrzych Trans.eu. Początkowo Prakto Polonia Świdnica przegrywała 11:2, jednak gdy zawodnicy opanowali emocje związane z debiutem, wkrótce wyrównano stratę i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 13:13. W drugiej kwarcie świdniczanom udało się zdobyć 10 punktową przewagę, którą utrzymali już do końca. Mecz ostatecznie zakończył się więc wygraną 73:63 i szansą na grę o pierwsze miejsce.

W drugim meczu starli się drużyny Chromik Żary oraz MKS Basket Szczawno Zdrój, który także debiutuje w III lidze koszykówki męskiej w sezonie 2016/2017. Rywalizacja zakończyła się wygraną Chromik Żary 69:60 i tym samym to ta drużyna miała przystąpić do walki ze świdniczanami o pierwsze miejsce turnieju.

Podbudowani zwycięstwem, zawodnicy Prakto Polonii Świdnica przystąpili do finału skoncentrowani i pewni siebie, niestety drużyna Chromik Żary okazała się lepsza i wygrała 8 punktami. Ostatecznie więc świdniczanie zajęli drugie miejsce i ze Szczawna Zdrój wrócili z pucharem.