Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Drugie życie odpadów

Wtorek, 7 czerwca 2022, 13:12
Autor: red
Gmina Świdnica: Drugie życie odpadów
Fot. Gmina Świdnica
Torebki foliowe, makulatura, puszki, kapsle, zakrętki, plastikowe butelki, kartony po mleku, soku oraz innych odpadach posłużyły uczestnikom konkursu na przygotowanie EKO ZWIERZAKÓW.

Konkurs przygotowany przez Dział Rolnictwa i Ochrony Środowiska realizowany był w ramach działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, zwłaszcza w zakresie selektywnej zbiórki odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych.

Prezentacja EKO ZWIERZAKÓW i rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Gminnego Dnia Dziecka w Mokrzeszowie. Komisja w składzie: Zygmunt Balant – kierownik DROŚ, Katarzyna Miłkowska – kierownik DIIT, Paweł Dziurdzia – radny Rady Gminy Świdnica dokonała oceny 9 prac. Trzeba przyznać, że pomysłowości i kreatywności uczestnikom konkursu nie brakowało. Ostatecznie jury postanowiło przyznać:

I miejsce Marcelowi Kunickiemu Witoszowa Dolnego – za przygotowanie pawia.
II miejsce Mateuszowi Żuberek z Witoszowa Dolnego - za przygotowanie łabędzia.
III miejsce Emilowi Bieleckiemu z Grodziszcza – za przygotowanie psa.

Wyróżnienia otrzymali: Karol Słowiński za przygotowanie z odpadów węża, Zuzanna Słowińska, która z surowców wtórnych stworzyła sowę i Emilia Ordowska, która wyczarowała ślimaka. Wszyscy twórcy wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group