Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Drukują przyłbice

Środa, 8 kwietnia 2020, 9:55
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Świebodzice: Drukują przyłbice
Fot. UM Świebodzice
We wtorek, 7 kwietnia, Ratusz odwiedził Damian Kłapiński, który wraz z Jakubem Gadeckim i Piotrem Żukowskim, są organizatorami społecznej akcji drukowania przyłbic ochronnych dla szpitali i placówek medycznych.

W okresie od 1 do 7 kwietnia wyprodukowali ich już 250 sztuk i zapowiadają, że to dopiero początek. Świebodziczanin spotkał się z burmistrzem miasta Pawłem Ozgą, któremu opowiedział o szczegółach akcji i aktualnym zapotrzebowaniu na sprzęt, a także przekazał 100 szt. przyłbic, które przekazane zostaną m.in. szpitalowi i straży miejskiej. Za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o zbiórce prowadzonej przez nich na stronie zrzutka.pl/pdzbnm pod hasłem: „I Ty możesz pomóc uporać się z wirusem” oraz aby nagrodzić wpłaty od darczyńców ze Świebodzic, obiecali w zamian wyposażyć w przyłbice świebodzickie instytucje, które tego potrzebują. Burmistrz miasta podziękował za przekazane środki ochronne i wyraził pełne poparcie dla prowadzonej inicjatywy.

Wszystkie środki zgromadzone podczas zbiórki są wykorzystywane jedynie na zakup materiałów potrzebnych do dalszej produkcji. Według informacji przekazanych na spotkaniu przez inicjatora działań, obecny poziom dziennej produkcji przyłbic to 90 sztuk, jednak ilość ta już niedługo może zwiększyć się do nawet 120 szt./dobę. Ponadto organizatorzy akcji planują również rozpocząć produkcję gogli ochronnych dla medyków i służb. Całym sercem wspieramy ten szczytny cel i udostępniamy link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pdzbnm. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji, bo każda wpłata jest na wagę złota, a razem możemy więcej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group