Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 2389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drzwi Otwarte 2012 w Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy

Sobota, 10 marca 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Świdnica: Drzwi Otwarte 2012 w Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy
Fot. użyczone
W bieżącym roku Drzwi Otwarte zorganizowano w połączeniu z obchodami Dnia Olimpijczyka 6 marca. Z okazji tego wyjątkowego święta przygotowano wiele atrakcji dla gości ze szkół podstawowych. Jedną z nich była możliwość porozmawiania „na żywo” z Olimpijczykami.

W bibliotece szkolnej mieliśmy przyjemność gościć dwóch Olimpijczyków:

Pana Eugeniusza Skarupę – mistrza świata inwalidów w podnoszeniu ciężarów i wicemistrza Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem
Pana Dariusza Wolnego – pływaka, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Moskwie

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas szóstych świdnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 105, SP 315
Goście w bardzo interesujący sposób opowiadali o swoich osiągnięciach sportowych, o pokonywaniu swoich ograniczeń, o tym, że sukces to – oprócz talentu – także ciężki, codzienny wysiłek. Mówili też o radościach i możliwościach, jakie daje sport, pokazywali medale przywiezione z igrzysk olimpijskich.
Było wiele pytań, na które goście udzielali wyczerpujących odpowiedzi.
Całe spotkanie uświetniły występy naszych uczniów, którzy podzielili się swoimi umiejętnościami i talentami, wzbudzając uznanie i zainteresowanie Panów. Zarówno nasi młodsi koledzy, jak i Goście bawili się dobrze i wyrazili chęć powtórzenia takiego spotkania. Dużo zabawy i radości dostarczył kabaret, wykonując brawurowo skecz pod tytułem „ Na tańce GoGo”.
Część artystyczną przygotowali:

Prowadzenie:
Aneta Zdanowska kl. 3b
Patrycja Szymkowiak kl. 3b
Prezentacja:
Mateusz Bortkiewicz kl. 3a
Obsługa nagłośnienia:
Damian Laube kl. 3a
Mariusz Grabowski kl. 3a
Występy:
Karolina Miecznikiewicz kl. 3c - śpiew
Justyna Kawaler kl. 2c - śpiew
Ewa Mróz kl. 3e – gitara klasyczna
Kabaret pod tytułem „ Na tańce GoGo”:
Dawid Michalski kl. 2d i Marcin Jagnieszko kl. 2d

Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwały: p. U. Besztyga i p. E. Surma

W sali gimnastycznej gościliśmy:

Pana Wojciecha Bartnika - brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich z Barcelony
Pana Daniela Bukowego - absolwenta naszej szkoły w okresie kiedy istniała jako Szkoła Podstawowa nr 2, najlepszego polskiego karatekę na świecie.

Na spotkanie ze sportowcami zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych SP 1, SP 4, SP 6 i SP 8.
Organizatorem imprezy był Zespół Wychowania Fizycznego. Podczas tego spotkania zaprezentowano umiejętności utalentowanej sportowo młodzieży naszej szkoły. W trakcie pobytu szóstoklasistów odbył się turniej tenisa stołowego pod kierunkiem p.A.Oleksego i pokaz slajdów ze sportowych osiągnięć naszych uczniów w różnych dyscyplinach sportowych: snowboard, narciarstwo, aerobik, piłka siatkowa plażowa, dwubój, piłka nożna i ręczna dziewcząt i inne.
W części głównej p.J. Pijanowska zaprosiła absolwentki naszej szkoły, Mistrzynie Dolnego Śląska w aerobiku: Martynę Nosarzewską, Jessicę Filipkiewicz, Emilię Bujak i Wiktorię Szymańską, które zaprezentowały mistrzowski układ. Swoje umiejętności taneczne pokazała również obecna reprezentacja szkoły w aerobiku: Agnieszka Samoćko 3f, Anna Waligóra 3f, Patrycja Trojan 1c, Angelika Ratusznik 3f, Klaudia Hoyer 1e.
Swój kunszt taneczny prezentowali także uczniowie, którzy ćwiczą poza szkołą: Karolina Mucha 3b w tańcu streetdance i Michał Wisniewski 3d – breack dance.
Dużą chlubą naszego gimnazjum jest mistrzyni Polski w boksie, uczennica kl.3f Paulina Zdanowicz, która wykonała pokaz razem ze swoim trenerem i nauczycielem naszego gimnazjum – p. M. Kucem. Całość komentował nasz gość, Pan Wojciech Bartnik.
Imprezę obsługiwali uczniowie kl.3a – Jędrzej i Martin, a prowadzącymi były dziewczęta z kl.2d – Amelia i Patrycja. Pan Wojciech Bartnik zaprezentował uczniom swoje medale, w tym ten najcenniejszy, brązowy medal z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, sportowcy udzielali odpowiedzi na zadawane pytania, a pokazy w wykonaniu naszej młodzieży nagradzane były gromkimi brawami.

W ramach Drzwi Otwartych uczniowie uczestniczyli w różnych ciekawych lekcjach prowadzonych równolegle na wielu poziomach szkoły.

Podczas lekcji wf p. A. Oleksy przeprowadził turniej tenisa stołowego, w którym najlepsi okazali się:
- I miejsce Krystian Walczak SP 315
- II miejsce Wiktor Nehrebecki SP 4
- III miejsce Dawid Mozol SP 1
Uczniowie mieli szanse potrenować ze starszymi kolegami z naszego gimnazjum, którzy pokonali pozostałe gimnazja świdnickie.
Podczas lekcji biologii prowadzonej przez p. I. Gregorczyk uczniowie poznali harmonię ciała ludzkiego, przy okazji mogli zbadać sobie tętno, ciśnienie i posłuchać pracy własnego serca.
Multimedialna lekcja historii prowadzona przez p. A. Rogaczewską, w związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi, nawiązywała do igrzysk w starożytnej Grecji.
Na języku angielskim szóstoklasiści pod kierunkiem p. A. Czarneckiej nauczyli się nowego słownictwa i pracy metodą „ Running dictation”.
Na lekcji języka niemieckiego u p. E. Bruździak uczniowie poznawali słownictwo i wykorzystywali je w grach i zabawach edukacyjnych.
Lekcja języka angielskiego p.t. „Portrety małego Picassa” prowadzona przez p. A. Natanek dotyczyła poszerzania słownictwa związanego z częściami twarzy i samodzielnej pracy nad stworzeniem własnego portretu.
Na informatyce p. M. Filipiak pokazała gościom stronę internetową szkoły oraz zapoznała z funkcjonowaniem dziennika elektronicznego.
Uczniowie kl.2c wraz z opiekunem p. M. Kawalcem zaprezentowali młodszym kolegom projekt edukacyjny „Rower na przestrzeni wieków” oraz zademonstrowali, jak należy wymienić uszkodzoną dętkę w rowerze.
W ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez p. M. Jęczmień uczniowie kl. 2d zaprezentowali swój projekt edukacyjny, który wzbudził sensację wśród oglądających. Można było zobaczyć piękne zdjęcia wykonane techniką polaroid i kamerą otworkową oraz zobaczyć jak działa kamera obskura. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać kompozycję techniką luksografii.
Lekcja geografii prowadzona przez p. E. Haitner stała się okazją do podróży po Chinach, przybliżyła kulturę i obyczaje, jak również zaprezentowała zmiany komunikacyjne i gospodarcze zachodzące w tym kraju.
Fizyka to niezwykła dziedzina nauki, o czym uczniowie przekonali się obserwując eksperymenty i doświadczenia przygotowane przez uczniów klas 1 i 3 pod kierunkiem p. T. Kosińskiej
„Cyrk przyrodniczy” to temat zajęć biologiczno – chemicznych opracowanych przez p. M. Oleksy, p. M. Pączkę oraz uczniów kl. 3c. Szóstoklasiści nauczyli się wykrywać skrobię w wielu produktach spożywczych, sporządzać preparaty mikroskopowe i doskonalili umiejętność pracy z mikroskopem.
P. M. Gasek na lekcji języka polskiego wykorzystała Platformę Edukacyjną do rozwiązywania testów dotyczących komunikacji i teatru.
P. T. Rafałko zaprezentowała, jak można utrwalić wiadomości z lekcji w domu wykorzystując Platformę Edukacyjną.
P. S. Suprynowicz i p. M. Okrzesik przeprowadziły finał „Spotkań z matematyką”, który był ukoronowaniem półrocznych zmagań drużyn ze szkół podstawowych.
Uczniowie i zaproszeni gości mogli skorzystać z poczęstunku w kawiarence prowadzonej przez p. A. Krzyżaniak i p. M. Klimkiewicz
Harmonijny przebieg naszej imprezy szkolnej zawdzięczamy koleżankom i kolegom z klas: 1e, 2b, 2d, 3b, którzy oprowadzali naszych gości i koordynowali wszystkie działania na terenie całej szkoły.

W zajęciach uczestniczyły klasy szóste szkół podstawowych: SP 1, SP 315, SP 105, SP 4, SP 6, SP 8, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group