Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drzwi Otwarte w SP105

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 7:27
Aktualizacja: 12:31
Autor: red.
Świdnica: Drzwi Otwarte w SP105
Fot. użyczone
Walentynki to dzień wszystkich osób zakochanych, lubiących i przyjaźniących się i właśnie 14 lutego społeczność Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zorganizowała Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem Walentynkowe spotkanie.

Każdy z gości miał okazję wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich zabawach i atrakcyjnych konkurencjach. Na boisku szkolnym dzieci otrzymywały karty startowe i mogły zdobyć pierwsze punkty – pieczątki za udział w konkurencjach sportowych, w których startowały wspólnie z rodzicami. W budynku szkoły na najmłodszych czekał sprawnościowy tor przeszkód z tunelami, zjeżdżalniami, materacami. Zwiedzającym udostępniono również w pełni wyposażone dwie sale gimnastyczne.

Dzieci, ale także dorośli, chętnie wykorzystywali w praktyce możliwości tablic multimedialnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowniach komputerowych, gdzie można było bawić się grami edukacyjnymi, kolorowankami on-line i układać puzzle. Zwiedzający na dłużej zatrzymywali się także w Klubie Gier Logicznych, gdzie mogli zaznać rozkoszy łamania głowy, rozwiązując problemy matematyczne i logiczne.

W pracowni teatralnej mali aktorzy próbowali swoich sił, tworząc scenki teatralne z wykorzystaniem pacynek. Bardzo chętnie przebierali się w stroje m. in. strażaków, księżniczek, wykorzystywali rekwizyty z garderoby szkolnej, pozowali rodzicom do zdjęć.

W trakcie wizyty w świetlicy szkolnej rodzice zapoznawali się z ofertą zajęć świetlicowych. W tym czasie dzieci wykonywały zwierzątka z serduszek – liski, świnki, pandy.

Bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których można było ujawnić swoje talenty, tworząc serduszkowe zawieszki oraz przestrzenne ozdoby z papieru.

Szkolny logopeda w trakcie rozmów z rodzicami rozwiewał ich wątpliwości, dotyczące sposobu wymowy dzieci oraz przeprowadzał zabawy logopedyczne.

Na chętnych czekała kawiarenka z ciepłą herbatą, kiełbaskami z grilla oraz ciastami, które upiekły mamy uczniów naszej szkoły.

Zwiedzanie zakończone zostało podliczeniem ilości pieczątek – punktów, które dzieci zbierały na kartach startowych, biorąc udział w przygotowanych atrakcjach. Każda karta została zamieniona na prezenty – niespodzianki, którymi były ramki na zdjęcia w kształcie serduszek.

(SP 105)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group