Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Dwa dni ścigania

Piątek, 26 maja 2023, 9:28
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Dwa dni ścigania
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dwa dni na malowniczych trasach gminy Jaworzyna Śląska, reprezentanci klubów kolarskich z całej Polski i plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy z medalistą olimpijskim z Nowic Tadeuszem Mytnikiem na czele – przed nami IX edycja wyścigu „Szukamy następców Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy wyścig został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego jako X seria Pucharu Polski oraz Eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trwają już zapisy na wydarzenie.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-2 lipca. W sobotę, 1 lipca zawodnicy pojadą w doskonale znanej jeździe indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzynę Śląską. W niedzielę, 2 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku - zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności.

Tradycyjnie w wyścigu weźmie udział plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy z Tadeuszem Mytnikiem na czele. Organizatorzy przewidują też szereg atrakcji dla zawodników i kibiców, zarówno w Nowicach, jak i Jaworzynie Śląskiej. Nie zabraknie pysznych smakołyków i mnóstwa dobrej zabawy, dla małych i dużych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group