Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dwa dni zabawy w Świebodzicach

Środa, 15 czerwca 2016, 17:18
Autor: red
Świebodzice: Dwa dni zabawy w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Fantastycznym koncertem legendarnej grupy KOMBII zakończyły się tegoroczne obchodny Dni Świebodzic.

Przez dwa weekendowe dni mieszkańcy bawili się i odpoczywali na terenie kompleksu sportowego przy ul. Rekreacyjnej 1.
Święto miasta rozpoczęło się w tym roku nietypowo i bardzo widowiskowo – barwnym korowodem z udziałem samorządowców, zaproszonych gości, przedstawicieli szkół, którzy z Rynku przeszli ulicami miasta na stadion miejski, gdzie rozpoczęła się główna część imprezy.

Korowód poprzedziły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze świebodzickich szkół i przedszkoli, a zebranych mieszkańców powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz wraz z Łukaszem Kwadransem, Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz specjalnymi gośćmi – delegacją z naszego partnerskiego miasta Hrušov na Słowacji pod przewodnictwem burmistrza Pavla Bendika. Akt partnerstwa zostanie podpisany już jesienią tego roku.

Na scenie odbywały się prezentacje szkół, a także naszych lokalnych artystów, m. in. wystąpił Chór Akord; na płycie boiska czekało wesołe miasteczko, dmuchańce, liczne punkty gastronomiczne, malowanie buziek, wesoły kącik dla maluchów, prowadzony przez harcerzy ze szczepu IMAGO i wiele innych. Podczas trwania Dni można także było wygrać sporo gadżetów promocyjnych miasta, biorąc udział w konkurach, organizowanych i prowadzonych wspólnie przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM oraz Młodzieżową Radę Miejską.

Był też festiwal disco polo, a na scenie zaprezentowali się: legendarny Voyager, następnie Gentelmen’s, energetyczny Sonic z uroczą wokalistką i na koniec wieczoru artysta ukrywający się pod pseudonimem Marioo. W ramach dyskotekowych klimatów było też coś dla dobrej kondycji – disco zumba i jumping frog, przygotowane przez Martę Jasińską.

Kolejny dzień rozpoczęły kolejne występy maluchów z przedszkoli, następnie zobaczyliśmy na scenie utalentowanych mieszkańców, którzy zaprezentowali się w ramach bloku „Zostań gwiazdą Świebodzic”. W międzyczasie na boisku Orlik rozegrano emocjonujący mecz piłkarski Samorządowcy vs Krwiodawcy z HDK Świebodzice vs Rodzice dzieci z Przedszkola nr 2. Najlepsza okazała się drużyna samorządowców, dzięki nie tylko brawurowym atakom napastników, ale i skutecznej obronie bramkarza – burmistrza Bogdana Kożuchowicza. II miejsce zajęli rodzice, a trzecie krwiodawcy.

Tym jednak należy się usprawiedliwienie – w trakcie niedzielnej zabawy trwała zbiórka krwi w mobilnym ambulansie, która przyniosła bardzo dobry wynik: 13 litrów bezcennego leku.

Stowarzyszenie Bona Fide tradycyjnie przygotowało coś dla siłaczy: wyciskanie sztangi leżąc w ramach otwartych mistrzostw w tej dyscyplinie, a UKS Jedynka zaprosiła na kręgielnię. W tym roku we współorganizację Dni Świebodzic włączyło się naprawdę wiele organizacji, bo oprócz wspomnianych już wcześniej były to także Smyki, Stowarzyszenie Senior=Aktywny Obywatel, MKS Victoria Świebodzice, UKS Ameoli oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, które wspierało nas z powietrza przez cały czas trwania zabawy.
Koncertową część niedzieli otworzyła poznańska grupa Omni modo, poruszająca się w około-rockowych klimatach. Żywiołowy wokalista mocno rozruszał publiczność, wprowadzając wszystkich w fantastyczny nastrój przez główną gwiazdą Dni Świebodzic – KOMBII. Na ten najważniejszy koncert zaprosił mieszkańców ze sceny burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk zaprezentowali wspaniałą formę, na świebodzickiej scenie zabrzmiały największe hity formacji z ostatnich 40 lat jej działalności: m. in. Black&White, Nasze randez-voux, ale i nowsze: Pokolenie czy Wszystko jest jak pierwszy raz z ostatniej płyty grupy.

Obszerna fotorelacja na stronie: www.swiebodzice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group