Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opole: Dwa medale z najcenniejszego kruszcu dla świdnickich karateków

Środa, 2 lutego 2011, 20:02
Aktualizacja: 20:05
Autor: MDvR
Opole: Dwa medale z najcenniejszego kruszcu dla świdnickich karateków
Fot. archiwum
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Świdnickiego Klubu Karate Kyokushinkai podczas Mistrzostw Województwa Opolskiego. Nasze miasto reprezentowało dwóch karateków: Sebastian Szczygieł oraz Mateusz Kubina, obaj stanęli na najwyższym stopniu podium.

Na starcie imprezy rozgrywanej w hali sportowej II LO w Opolu pojawiło się 55 uczestników, oprócz dwóch świdniczan zaprezentowali się również zawodnicy z: Opola, Ozimka, Niemodlina, Dobrzenia Wielkiego, Łubnian, Wrocławia oraz Strzelina.

Jako pierwszy na matę wyszedł Sebastian, swoją inauguracyjną walkę wygrał bardzo efektownie przez ippon (K.O) stosując technikę obrotową w tułów przeciwnika – ushiro geri. Technika ta była na tyle mocna, że przeciwnik nie był w stanie zejść z maty o własnych siłach. W drugiej walce nasz karateka zdecydowanie zwyciężył przez jednogłośne wskazanie sędziów wygrywając kategorię juniorów open – full contact bez kategorii wagowych.

Nasz drugi zawodnik Mateusz Kubina do pierwszej walki stanął z przeciwnikiem 15 kg cięższym i podobnie jak Sebastian skończył ją przed czasem, stosując wysokie kopnięcie mawashi geri jodan, zaliczone jako ippon. Drugie starcie też rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując rywala przez jednogłośne wskazanie sędziów 5:0, zwyciężając ostatecznie w kategorii seniorzy +80 kg.

Więcej informacji na temat klubu na stronie www.karate.cal.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group