Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dwadzieścia lat pomocy biednym dzieciom

Sobota, 9 października 2010, 15:00
Aktualizacja: Niedziela, 10 października 2010, 8:35
Autor: KO
Świdnica: Dwadzieścia lat pomocy biednym dzieciom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom Ut Unum Sint dziś świętuje jubileusz dwudziestolecia. Z tej okazji do Świdnicy przyjechał ksiądz Henryk kardynał Gulbinowicz, który od zawsze był dobrym duchem stowarzyszenia.

„Ut unum sint” to z łaciny „Aby byli jedno”. To też tytuł ogłoszonej pięć lat po powołaniu fundacji encykliki papieża Jana Pawła, w której zwierzchnik Kościoła określił jasno, że chrześcijanie zmierzają w stronę jedności.

Fundacja Ut Unum Sint zawsze miała głębokie związki z Kościołem, dzisiejszy jubileusz rozpoczął się od mszy świętej dziękczynnej w kościele św. Andrzeja Boboli. Następnie członkowie fundacji, jej podopieczni, przyjaciele i darczyńcy udali się do sali Ochotniczej Staży Pożarnej przy ul. Głowackiego. Tu zaprezentowali się mali i nieco więksi podopieczni Ut Unum Sint. Prezes fundacji Wojciech Murdzek podziękował tu też darczyńcom, którzy od lat wspomagają biedne dzieci.

Fundacja Ut Unum Sint opiekuje się rodzinami w trudnej sytuacji. Prowadzi też bezpłatne niepubliczne przedszkole dla dzieci z najuboższych rodzin, hostel dla ofiar przemocy i świetlicę środowiskową z opieką terapeutyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group