Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwie godziny śmiechu w Marii

Wtorek, 13 marca 2012, 17:45
Aktualizacja: 19:43
Autor: Sven
Wałbrzych: Dwie godziny śmiechu w  Marii
Fot. Sven
Dwie godziny świetnej zabawy – w Hotelu Maria wystąpili: Kabaret Chyba i Kabaret Moralnego Niepokoju.

W poniedziałkowy wieczór sala balowa Hotelu Maria wypełniła się po brzegi publicznością złaknioną kabaretu na najwyższym poziomie. Tak się składa, ze zespoły kabaretowe niezbyt często odwiedzają Wałbrzych. Wyjątkiem jest oczywiście organizowana od kilkunastu lat przez WOK Ogólnopolska Giełda Kabaretowa PrzeWAŁka.

Właśnie laureat Grand Prix PrzeWAŁki z 2010 roku, kabaret Chyba rozpoczął wczorajszy występ. Jako support zaprezentowali skecz o wizycie u ojca w więzieniu i parodię teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a zakończyli piosenką o tym, że w kabarecie każdy może być, kim chce. Zebrali zasłużone, owacyjne brawa. Kabaret Chyba wystąpił w składzie: Sylwia Styczeń, Maciej Gliński i Piotr Gumulec, który na wspomnianej PrzeWAŁce otrzymał Nagrodę za Osobowość Sceniczną.

Kabaret Moralnego Niepokoju, bawiący publiczność od 1996 roku, przedstawił program pt. „Galaktikos”, który grupa wystawia od ubiegłego roku. Skecze takie jak „Kebab”, „Tata ze wsi” „Zdjęcia z wakacji” czy „Komentatorzy sportowi” są znane wszystkim oglądającym występy kabaretów w telewizji, jednak w przypadku Roberta Górskiego i spółki, występ na żywo daje jeszcze więcej powodów do zabawy. Dość powiedzieć, że sala praktycznie bez przerwy rozbrzmiewała gromkim śmiechem, a każdy skecz kończył się długimi owacjami. Występ zakończył się po trzech bisach.

Oczywiście można powiedzieć, że w zespole brakuje pięknej i zawsze uśmiechniętej Katarzyny Pakosińskiej, taką uwagę usłyszeliśmy po występie od jednego z widzów, ale artystka nie występuje z kabaretem już od roku. Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpił w składzie: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć, Agata Załęcka, a na akordeonie przygrywał Bartłomiej Krauz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group