Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dwie promesy

Piątek, 19 lipca 2019, 13:22
Aktualizacja: 13:24
Autor: red
Gmina Świdnica: Dwie promesy
Fot. Gmina Świdnica
79 projektów na łączną kwotę ponad 2,19 mln zł zostało dofinansowanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku.

Wśród nich jest gmina Świdnica z projektem na wykonanie placu zabaw w Komorowie. To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem kolejne 30 tys. zł. trafi do budżetu gminy na konserwację rowów melioracyjnych w obrębie sołectwa Lutomia Dolna. Uroczyste wręczenie promes odbyło się dzisiaj w Ludwikowicach Kłodzkich, w gmachu Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

Gospodarzem spotkania była Gmina Nowa Ruda, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentowali: wicemarszałek Marcin Gwóźdź oraz dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Paweł Czyszczoń. Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Jego celem jest wparcie lokalnych projektów, których maksymalna wartość przyznanej pomocy nie może przekroczyć 30 tys. zł.

Plac zabaw w Komorowie będzie drugą w tym roku inwestycją realizowaną z myślą o jej mieszkańcach. Dla przypomnienia w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dot. rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w Komorowie powstanie otwarta strefa aktywności, potocznie nazywana OSA.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group