Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dwieście lat!

Poniedziałek, 16 września 2019, 11:26
Autor: red
Świdnica: Dwieście lat!
Fot. UM Świdnica
Setne urodziny w czwartek, 12 września świętowała świdniczanka Pani Teresa Kończok. Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal–Słaniewska życzyli szacownej jubilatce kolejnych stu lat w czasie uroczystości urodzinowych.

Teresa Kończok urodziła się 12 września 1919 r. w Bralinie w powiecie kępińskim w województwie wielkopolskim. Miała dwójkę rodzeństwa. Do 1946 r. mieszkała w swojej rodzinnej miejscowości, gdzie najpierw uczyła się, a następnie pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców. W 1947 r. zawarła związek małżeński z Panem Józefem Kończokiem. W tym samym roku Państwo Kończok przyjechali do Świdnicy i zamieszkali w miejscu, w którym szacowna jubilatka mieszka do dziś. Pan Józef podjął pracę w drukarni, a Pani Teresa zajmowała się wychowywaniem córki i prowadzeniem domu. W 2007 r. małżeństwo obchodziło diamentową rocznicę ślubu. Obecnie jest pod troskliwą opieką córki Reginy, która jest mieszkanką Świdnicy.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu oprócz rodziny i przyjaciół, życzyli szacownej jubilatce Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Wiesław Pietrzyk oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Barbara Monarcha i Krystyna Bolek.

Prezydent Świdnicy przekazała na ręce jubilatki list gratulacyjny od wojewody dolnośląskiego, a także kwiaty, życzenia i nagrodę okolicznościową od miasta.

Powód do świętowania był podwójny ponieważ wnuczka Monika wraz ze swoim mężem Andrzejem w przed dzień urodzin babci obchodzili rocznicę dwudziestolecia ślubu.

Teresa Kończok jest babcią jednej wnuczki i prababcią dwójki prawnucząt Szymona i Aleksandry, których zawsze wspiera dobrą radą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group