Czytających: 2351

Strzegom: "Dwójka" w finale wojewódzkim w szachach

Czwartek, 20 grudnia 2018, 17:51
Aktualizacja: Niedziela, 23 grudnia 2018, 10:52
W Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Finały Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w szachach.

W tym roku zawody te odbyły się po raz pierwszy w nowej formule, gdzie w finale dolnośląskim prawo startu posiadały reprezentacje szkolne, które zdobyły Mistrzostwo Powiatu. Tegoroczne zawody zgromadziły łącznie blisko 280 uczestników z kilkudziesięciu szkół.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas 7-8 i gimnazjum) udział wzięli uczniowie PSP nr 2 w Strzegomiu, którzy jako najlepsi w powiecie świdnickim awansowali do finału wojewódzkiego. Strzegomska "Dwójka" w finale zajęła 20 miejsce, ale sam udział w zawodach miała mocno utrudniony, gdyż na zawody pojechała w niepełnym składzie, ponieważ w tym samym dniu odbywały się egzaminy próbne klas ósmych i z drużyny wypadła jedyna zawodniczka. Każda z drużyn składała się z czterech osób: trzech chłopców i jednej dziewczyny. Mimo niepełnego składu uczniowie ze Strzegomia odnieśli jedno zwycięstwo (pokonali PSP nr 4 w Strzelinie) i dwukrotnie zremisowali (z SP Pielgrzymka i SP nr 3 w Oleśnicy). Szkołę reprezentowali: Jakub Nowakowski, Tymoteusz Wiącek i Marcel Głąbała.