Czwartek, 9 kwietnia
Imieniny: Dobrosławy, Mai
Czytających: 770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dworzec kolejowy doczeka się remontu

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Wtorek, 18 lutego 2014, 10:28
Aktualizacja: 0:04
Autor: red.
Fot. archiwum
Wszystko wskazuje na to, że nowy rok przyniósł wreszcie konkrety dotyczące dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. Po wielu rozmowach burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza z władzami PKP na temat tej inwestycji spółka PKP S.A. w ostatnim dniu stycznia ogłosiła wyniki przetargu na przebudowę dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej.

Remont dworca swoim zakresem obejmować będzie zarówno całość budynku wraz z częścią pasażerską oraz część, która zostanie wykorzystana przez instytucje samorządowe. Kompleksowo zostanie zagospodarowany także teren przydworcowy z chodnikami oraz parkingiem.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana Eugeniusz Dota z Poznania, która zaoferowała wykonanie remontu za 5.830.842,20 złotych. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć procedurę przetargową i sprawnie podpisać umowę, to wykonawca będzie potrzebował roku na wykonanie prac.

Natomiast na początku lutego PKP S.A. ogłosiła wynik przetargu na zarządzanie i pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dworca kolejowego Jaworzyna Śląska”. W tym postępowaniu wybrano ofertę konsorcjum firm: Biuro Inwestorskie Janusz Rybka oraz Biuro Inwestorskie sp. z o. o. z Wrocławia opiewającą na kwotę 83.394,00 zł.

- Cieszę się, że po trwających sporo czasu rozmowach i przesuwaniu czasu rozpoczęcia procedur uruchamiających rozpoczęcie modernizacji dworca na reszcie inwestycja zaczyna być realna. Nie muszę przekonywać jak ważna jest ona dla Jaworzyny Śląskiej. Jaworzyna to miasto kolei, a dworzec jest wizytówką nie tylko szeroko rozumianych kolei, ale również gminy. Mam nadzieję, że w najbliższych latach będzie rozwijać będzie się lokalny transport kolejowy, a wraz z tym rozwojem na znaczeniu zyska nasza stacja kolejowa i miasto. Korzystając z okazji chciałbym podziękować władzom PKP za podjęte decyzje oraz pani poseł Katarzynie Mrzygłockiej za osobiste wsparcie - mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 18-02-2014 10:51
PO won!!!
~Ja 18-02-2014 18:56
Nareszcie! Byłam dzisiaj na dworcu po bilety (swoja drogą dlaczego nie można kopić biletów na pociąg dalekobieżny w Świdnicy?!) i to co zobaczyłam to dramat! Brud i zniszczenie, a panie w kasie nic nie wiedzą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group