Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dworzec PKP odzyska utracony blask

Niedziela, 16 lipca 2017, 7:11
Autor: red
Żarów: Dworzec PKP odzyska utracony blask
Fot. UM Żarów
Nowoczesny, komfortowy i funkcjonalny – taki będzie dworzec kolejowy w Żarowie. Rozpoczęła się właśnie kompleksowa przebudowa obiektu, który zmodernizowany zostanie zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Baner, który wisi na ścianie budynku dworca przykuwa uwagę przechodniów, ale jak zapewniają pracownicy firmy wykonawczej, tak będzie wyglądał dworzec po remoncie. Na końcowy efekt musimy jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy.
- Inwestycja na dworcu w Żarowie zakłada gruntowną przebudowę obiektu. Zakres prac obejmuje renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji. Pojawi się również monitoring. Obecnie wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe i prace związane z izolacją. Planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2018 roku, a koszt prac wynosi około 5 milionów złotych - informuje Aleksandra Grzelak z Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A.

Projekt niestety nie zakłada modernizacji przejścia podziemnego, które dla mieszkańców stanowi łącznik między osiedlem a ulicą Dworcową i często, przy dużych opadach deszczu, zalane jest przez wodę. Będzie to kolejny etap inwestycji, ale na dziś nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się jego modernizacja.
- Jest przygotowywana koncepcja zupełnie nowego przejścia podziemnego i peronu. Będzie to niezależne zadanie realizowane przez spółkę kolejową. Na dziś jednak trudno powiedzieć, kiedy przejście zostanie wyremontowane. Będziemy na pewno o to zabiegać - mówi burmistrz Leszek Michalak. I dodaje. - Remont dworca w Żarowie w końcu się rozpoczął, choć same procedury były przygotowywane dosyć długo. Jednak jest to już drugie zadanie realizowane przez PKP na terenie naszej gminy. Początkiem 2017 roku zakończył się remont torów kolejowych i peronu kolejowego w Imbramowicach.

Za kilka miesięcy budynek dworca kolejowego przestanie straszyć swoim wyglądem. Zostanie przywrócona obsługa pasażerów w części wschodniej, z wejściem od strony północnej. Pojawią się biuro obsługi klienta i toalety. W części dawnego holu dworca przewidziano Izbę Historyczną. W części zachodniej zachowane zostaną mieszkania. Ponadto przewidziano budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów zewnętrznych i wymianę nawierzchni na placu przydworcowym. Inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych PKP S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group