Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony

Sobota, 25 października 2014, 17:56
Aktualizacja: 20:03
Autor: red.
Świdnica: Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony
Fot. UM Świdnica
Festiwal Reżyserii Filmowej przyciąga nie tylko kilkanaście tysięcy wiernych widzów, ale też nagrody. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu tym razem tytuł Profesjonalisty Forbesa przypadł Stanisławowi Dzierniejce, producentowi i dyrektorowi Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Stanisław Dzierniejko jest założycielem i właścicielem wrocławskiej firmy filmowej Stajko – Film, która działa od 1989 roku. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i producentem Festiwalu Reżyserii Filmowej oraz Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu.

Przewodniczy Radzie Kultury przy marszałku województwa dolnośląskiego. Jest także inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia w Polsce Regionalnych Funduszy Filmowych, które od kilku lat prężnie funkcjonują w całym kraju.

Festiwal Reżyserii Filmowej, to jedyna impreza na świecie, która poświęcona jest wyłącznie ocenie pracy reżysera. Filmy konkursowe dobierane są pod kątem reżyserskiego kunsztu, a jury składa się wyłącznie z reżyserów, co niewątpliwie stanowi wyjątkowość tego festiwalu – czytamy w uzasadnieniu Związku Artystów Scen Polskich, który wnioskował o przyznanie nagrody.

Nie bez powodu festiwal organizowany jest w Świdnicy:

Jak przebiegał plebiscyt? Redakcja miesięcznika „Forbes” poprosiła organizacje skupiające przedstawicieli wolnych zawodów z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz wielkopolskiego) o wytypowanie wybitnych specjalistów w swoich profesjach. Po wskazaniu przez specjalistów ambasadorów pięciu grup zawodowych czytelnicy magazynu wskazali swoich faworytów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group