Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 25 października 2014, 17:56
Aktualizacja: 20:03
Autor: red.
Fot. UM Świdnica
Festiwal Reżyserii Filmowej przyciąga nie tylko kilkanaście tysięcy wiernych widzów, ale też nagrody. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu tym razem tytuł Profesjonalisty Forbesa przypadł Stanisławowi Dzierniejce, producentowi i dyrektorowi Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Stanisław Dzierniejko jest założycielem i właścicielem wrocławskiej firmy filmowej Stajko – Film, która działa od 1989 roku. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i producentem Festiwalu Reżyserii Filmowej oraz Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu.

Przewodniczy Radzie Kultury przy marszałku województwa dolnośląskiego. Jest także inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia w Polsce Regionalnych Funduszy Filmowych, które od kilku lat prężnie funkcjonują w całym kraju.

Festiwal Reżyserii Filmowej, to jedyna impreza na świecie, która poświęcona jest wyłącznie ocenie pracy reżysera. Filmy konkursowe dobierane są pod kątem reżyserskiego kunsztu, a jury składa się wyłącznie z reżyserów, co niewątpliwie stanowi wyjątkowość tego festiwalu – czytamy w uzasadnieniu Związku Artystów Scen Polskich, który wnioskował o przyznanie nagrody.

Nie bez powodu festiwal organizowany jest w Świdnicy:

Jak przebiegał plebiscyt? Redakcja miesięcznika „Forbes” poprosiła organizacje skupiające przedstawicieli wolnych zawodów z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz wielkopolskiego) o wytypowanie wybitnych specjalistów w swoich profesjach. Po wskazaniu przez specjalistów ambasadorów pięciu grup zawodowych czytelnicy magazynu wskazali swoich faworytów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group