Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dyrektor NFZ o zmianach i sieci placówek

Sobota, 1 kwietnia 2017, 17:10
Autor: red
Świebodzice: Dyrektor NFZ o zmianach i sieci placówek
Fot. UM Świebodzice
Po raz pierwszy w historii istnienia NFZ dyrektor dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia gościł w Świebodzicach.

Andrzej Oćwieja pojawił się w naszym mieście na zaproszenie burmistrza Bogdana Kożuchowicza oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Zdrowia Adriana Szewczyka, by przedstawić aktualną sytuację w ochronie zdrowia. Na spotkaniu w ratuszu był obecny także Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.

- Rozmowa dotyczyła bieżącej sytuacji w służbie zdrowia, nowych rozwiązań, sieci szpitali, zapewnienia w powiecie świdnickim opieki na poziomie ZOL (zakładów opiekuńczo- leczniczych), a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Jest to temat, który ma szczególne znaczenie, dlatego staramy się monitorować sytuację, bu nie dopuścić do ewentualnego pogorszenia się dostępności do opieki zdrowotnej w jakimkolwiek zakresie w odniesieniu do mieszkańców Świebodzic. Tym bardziej, że mamy na swoim terenie szpital i liczne przychodnie – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Dyrektor Andrzej Oćwieja zadeklarował przekazywanie bieżących informacji o pojawiających się zmianach i aktach prawnych. Ma to istotne znaczenie, bo według zamierzeń w niedalekiej przyszłości NFZ zastąpiony zostanie prawdopodobnie strukturami w administracji rządowej, czyli w naszym przypadku w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group