Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dystrybutory w szkołach

Środa, 11 sierpnia 2021, 15:17
Autor: red
Żarów: Dystrybutory w szkołach
Fot. UM Żarów
We wszystkich szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Żarów zostały zainstalowane dystrybutory wody do napełniania butelek.

Urządzenia są bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej i dzięki wbudowanym filtrom uzdatniają wodę do picia. Zapewniają zawsze czystą i świeżą wodę bez konieczności korzystania z plastikowych butelek. Tuż po wakacjach uczniowie do woli będą mogli z nich pić kranówkę. Co ważne! Nie będzie potrzeby, aby uczniowie dźwigali plastikowych butelek w plecakach i gasili pragnienia słodkimi napojami. To dbałość o stan ich zdrowia, jak i środowiska.

Dystrybutory wody, które zainstalowane zostały w szkołach na terenie gminy Żarów, sterowane są czujnikiem uruchamiającym wpływ wody. Wyposażone są również w oświetlenie ledowe, które zapewnia widoczność w obszarze napełniania butelek. Wbudowany licznik butelek BCD podaje liczbę zaoszczędzonych jednorazowych butelek plastikowych o pojemności 1 litra. Konstrukcja dystrybutora zapewnia proste użytkowanie, urządzenie spełnia także wymagania dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group