Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dyżury w ramach akcji zima rozpoczęte

Środa, 14 grudnia 2011, 7:47
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Świdnica: Dyżury w ramach akcji zima rozpoczęte
Fot. red
Od przedwczoraj, 12 grudnia w Świdnicy pełnione są dyżury związane z akcją zima. Oprócz specjalistycznego sprzętu drogowcy mają do dyspozycji „od ręki” również 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni.

– Od poniedziałku z samego rana odnotowujemy coraz więcej miejsc, które są bardzo śliskie. Mimo że nie panują srogie mrozy to tzw. przejście przez zero utrudnia życie kierowcom, dlatego służby odpowiedzialne za akcję zima w mieście pełnią dyżury. Według prognoz w kolejnych dniach mogą wystąpić przelotne opady śniegu, dlatego taka decyzja jest zasadna – wyjaśnia Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Drogowcy walczą ze śliskością w pierwszej kolejności w miejscach, gdzie kursuje komunikacja miejska. Tam gdzie są strome podjazdy, zjazdy oraz sygnalizacja świetlna.
Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników przez kolejne cztery zimowe sezony będzie się zajmowała wybrana w przetargu firma – „Farma Miejska”. Dodatkowo, by poprawić sytuację utrzymania zimą przystanków komunikacji miejskiej, wybrano konsorcjum firm BeBa-Awart.

Firmy wzmocniły się sprzętowo i dziś do pracy na jezdniach można skierować aż cztery pługosolarki, a także pługi lekkie z rozrzutnikiem, pługi średnie i ładowarki. Na chodnikach zarządzanych przez miasto pracować mogą mikrociągniki oraz pługi średnie z rozrzutnikiem. Do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej wykorzystywane będą dodatkowe mikrociągniki. W ramach akcji zima do dyspozycji jest flota blisko 20 pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group