Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw

Piątek, 17 lutego 2012, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Świdnica: Dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw
Fot. red
Od poniedziałku 20 lutego rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych.

Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Do akcji w Powiecie Świdnickim włączyło się także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15 prowadzone będą bezpłatne dyżury przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy - Donatę Kalaman-Smoleń oraz specjalistę ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy - nadkom. Roberta Topolskiego.
- Akcja organizowana w celu przypomnienia o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy. Założeniem akcji jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień  przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy. – wyjaśnia Daria Kurek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group