Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Działania strażników

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 15:53
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 9:54
Autor: red
Świebodzice: Działania strażników
Fot. UM Świebodzice
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 31 marca w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID–19 wywołanej wirusem SARS–CoV–2 dokonywana jest dyslokacja patroli Straży Miejskiej zgodnie ze wskazaniami Komendanta Policji w Świebodzicach.

Organizowane są wspólne patrole Straży Miejskiej i Policji. Obecnie praca strażników skoncentrowana jest na realizowaniu działań związanych z weryfikacją wykonywania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

W dalszym ciągu strażnicy będą podejmować interwencje w przypadku rażących wykroczeń, na bieżąco odbierają telefony i udzielają porad mieszkańcom dotyczących koronawirusa.

Z obserwacji Straży Miejskiej wynika, że mieszkańcy w większości dostosowują się do obostrzeń. Strażnicy apelują o to, aby respektować zachowanie odległości dwóch metrów, przestrzegać określonego sposobu przemieszczania się oraz unikać spotykania się. Straż Miejska na bieżąco monitoruje miejsca objęte zakazem przebywania, tj. Park Miejski, place zabaw, Warszawiankę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group