Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci dobrze się bawiły

Wiadomości: Region - Strzegom
Czwartek, 11 lutego 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: UMiGS, opr. MaS
Fot. UMiGS
Zakończyło się zimowisko zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Strzegom.

Plan zimowiska obfitował w wiele interesujących atrakcji. W zajęciach udział brały dzieci z przedziału wiekowego 3-12 lat. Wspólnie oglądały one filmy, między innymi "Ali Babę", "Olivera Twista", "Tytusa Romka i A'Tomka", "Tristana i Izoldę" czy "Alicję w Krainie Czarów".

Dzieci miały też zajęcia tematyczne, wykonywały serduszka walentynkowe, uczyły się tajników płaskiego origami, tańca, wykonywały prace plastyczne na podstawie przeczytanej książki, rozwiązywały łamigłówki magiczne, robiły kapelusze, a i to oczywiście nie wszystko.

Na koniec zimowiska zaproszone zostały babcie oraz mamy dzieci. Każde z nich dostało też pamiątkowe upominki. Termin zakończenia zimowiska zbiegł się z urodzinami księdza Marka Babuśki, który obdarowany został wykonanym przez najmłodszych malowidłem kościoła pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej. Ksiądz w podzięce uraczył wszystkich pysznym tortem urodzinowym.

Dzięki takim przedsięwzięciom ferie nie będą kojarzyły się wyłącznie z czasem wolnym od szkoły. Można ten czas wykorzystać twórczo, poznając nie odkryte jeszcze pokłady własnej fantazji. Na pamiątkę tego czasu pozostaną dzieciom serduszka, origami, kapelusze oraz wiele innych wykonanych własnoręcznie przedmiotów. Pozostaną też miłe wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group