Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzieci– Dzieciom podczas Bezpiecznych Ferii 2019

Sobota, 9 lutego 2019, 7:13
Aktualizacja: 12:15
Autor: red
Świdnica: Dzieci– Dzieciom podczas Bezpiecznych Ferii 2019
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy– nadkom. Robert Topolski oraz st. sierż. Magdalena Ząbek spotkali się dziećmi w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, gdzie najmłodsi świdniczanie spędzają ferie. Nieodzownym elementem takich spotkań jest edukacja dzieci szczególnie w zakresie bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych ale tez bezpiecznych zachowań na drodze.

Najmłodsi świdniczanie, którzy ferie spędzają w Świdnicy podczas półkolonii, zaprosili wczoraj funkcjonariuszy świdnickiej komendy oraz Panią Prezydent Miasta Świdnicy Beatę Moskal- Słaniewską na wspólne zajęcia.

Nadkom. Robert Topolski w czasie spotkania omówił zasady bezpiecznych zabaw zimą, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia jakie niosą za sobą zamarznięte akweny wodne. Przypomniał , że w czasie zabaw nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może to doprowadzić do zdarzenia drogowego. W czasie rozmowy przestrzegał również przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i przed podczepianiem sanek do samochodów.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzieli, że po zmroku należny nosić elementy odblaskowe, które podnoszą ich bezpieczeństwo.

Na zakończenie spotkania najmłodsi świdniczanie przekazali funkcjonariuszom pluszowe zabawki, które własnoręcznie wykonali w czasie ferii.
„Misiaki-Przytulaki” - ulubione zabawki wielu dzieci, budzą ciepłe uczucia i kojarzą się z beztroską oraz czymś przyjemnym. Dlatego darowane przez dzieci „Misiaki-Przytulaki” będą przez policjantów rozdawane najmłodszym uczestnikom zdarzeń drogowych i ofiarom przemocy domowej żeby choć trochę złagodzić stres.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy serdecznie podziękowali dzieciom za ten wyjątkowy prezent.

Wszelkie działania profilaktyczne podejmowane w stosunku do dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Świadomy Junior”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group