Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzieci i młodzież mają swoje prawa! – przekonują Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak

Poniedziałek, 18 października 2010, 15:12
Aktualizacja: 19:21
Autor: red.
Świdnica: Dzieci i młodzież mają swoje prawa! – przekonują Anna Maria Wesołowska i Marek Michalak
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pochodzący ze Świdnicy Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak i jego gość specjalny – sędzia Anna Maria Wesołowska mówili dziś o prawach dzieci i młodzieży. Jutro do Świdnicy przyjedzie kolejny gość specjalny – „Superniania” Dorota Zawadzka.

Bezpieczeństwo młodzieży to to, czym zajmuje się na co dzień znana z ekranów telewizyjnych sędzia Anna Maria Wesołowska. To wcale nie zwykła aktorka, tylko prawdziwa sędzia. Orzeka ona w Sądzie Okręgowym w Łodzi, w IV Wydziale Karnym. Dziś w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy sędzia Anna Maria Wesołowska opowiedziała młodzieży tragiczna i wzruszającą historię śmierci córki łódzkiego sądu. Dziewiętnastoletnia dziewczyna dwa lata temu jechała ze swoim chłopakiem, synem biegłej, który wcześniej zażył dopalacze. Stracił świadomość za kierownica, uderzył w słup. Nastolatka zginęła, a chłopak trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości. – Nie spodziewał się, że nawet po niewielkiej dawce dopalacza straci świadomość i zabije kogoś – mówiła do młodych ludzi sędzia.

Anna Maria Wesołowska znana jest z programu typu court show „Sędzia Anna Maria Wesołowska” emitowanego przez TVN. To też autorka wielu publikacji, m.in. poradnika prawnego "Bezpieczeństwo młodzieży”. Do Świdnicy i Świebodzic przyjechała dziś na zaproszenie Marka Michalaka, aby uświadomić młodym ludziom, jakie konsekwencje mogą mieć ich czyny.

Sam Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się m.in. z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy (zdjęcia z tego spotkania i ze spotkania sędzi Anny Marii Wesołowskiej w naszej fotogalerii), a także z gimnazjalistami z Witoszowa Dolnego. Młodym ludziom mówił o tym, jakie prawa im przysługują.

Jutro o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy Marek Michalak otworzy konferencję pt. „Prawo do znajomości swoich praw”. Do debaty na temat praw człowieka zaproszeni zostali licealiści oraz grono ekspertów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group