Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci wchodzą w politykę

Wiadomości: Region - Strzegom
Wtorek, 15 grudnia 2009, 9:35
Aktualizacja: 9:39
Autor: UMiGS, opr. MaS
To zdjęcie z niedawnej konferencji poświęconej przemocy wobec dzieci
Fot. archiwum
Celem projektu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej dzieci i młodzieży poprzez edukację i czynne uczestnictwo w organizowaniu sejmików. Zaangażowanie to stwarza szansę na zdobywanie nowych doświadczeń i naukę umiejętności społecznych.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Strzegomiu przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „ Z podwórka do parlamentu.” Projekt jest realizowany w 30 powiatach i 5 województwach. Weźmie w nim udział blisko 2400 dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja Parlamentu Dziecięcego poświęcona jest ważnej kwestii - odbywa się pod hasłem „Dziecięcy świat bez przemocy”. Zajmując się tym tematem i rozpatrywaniem napływających wniosków i postulatów, młodzież będzie mogła lepiej zrozumieć, jak przeciwstawiać się krzywdzie, nietolerancji, wszelkim formom dyskryminacji i przemocy, a także uczyć się, w jaki sposób zapobiegać tym zjawiskom oraz organizować pomoc krzywdzonym.

W marcu 2010 r. odbędą się sejmiki powiatowe, a w następnym etapie sejmik wojewódzki. Debaty lokalne posłużą do opracowania wniosków i postulatów oraz rezolucji, która zostanie przekazana przedstawicielom władz i samorządom lokalnym.

Może jeśli zaczną tak wcześnie, polityka w ich wydaniu będzie zdrowsza niż dzisiejsza, kiedy dorosną? Pożyjemy, zobaczymy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group