Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 227
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci z Dolnego Śląska trenują na światowym poziomie

Wiadomości: Kraj
Środa, 24 października 2012, 17:15
Aktualizacja: 17:16
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” otwiera przed polskimi szkoleniowcami i ich młodymi zawodnikami zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Na początku września trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z 5 zwycięskich placówek
z województwa dolnośląskiego spotkali się na boiskach ośrodka w Opalenicy z trenerami z Akademii Ajax Amsterdam. Dzięki szkoleniu polscy trenerzy poznali światowej klasy metodologię pozwalającą rozwijać piłkarską pasję swoich podopiecznych.

Dbając o najwyższą jakość treningów, popartą unikalną koncepcją kształtowania sportowej postawy zawodnika firma NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie - Akademię Ajax Amsterdam. Pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu trenerzy rozpoczęli realizację 10-miesięcznego cyklu szkoleniowego, któremu przyświeca troska o wszechstronny rozwój najmłodszych. Między 2 a 8 września, w profesjonalnym centrum sportowo-treningowym REMES szkoleniowcy z całej Polski - także ci z województwa dolnośląskiego (m.in. przedstawiciele Gryfa Świdnica) - korzystali z najlepszej wiedzy futbolowej. Dzięki projektowi NIVEA trenerzy poznali techniki budujące nie tylko umiejętności dzieci, ale przede wszystkim kształtujące ich charakter i osobowość oraz rozwijające sportową pasję.

- „Program NIVEA zmienia moje spojrzenie na piłkę nożną, dodaje nadziei i optymizmu - pozwalając dostrzec rzeczy wcześniej niezauważalne. Podczas cyklu szkoleniowego w Opalenicy trenerzy Ajax Amsterdam zwracali uwagę na indywidualne podejście do młodych zawodników oraz umiejętność przekazywania im sportowych wzorców, takich jak: punktualność, kultura osobista, odpowiedzialność. Jako trenerzy rzadko mamy możliwość poszerzenia pedagogicznych kompetencji pod okiem holenderskich ekspertów, których metodologia jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Były to niezwykle cenne lekcje. Uczyliśmy się automotywacji, bardziej empatycznego podejścia do dzieci, nawiązywania dobrych relacji z rodzicami. Dziękuję NIVEA za ten wspaniały, pożyteczny czas” - mówi Adam Nadbrzeski, trener szkółki piłkarskiej w Radwanicach.

Po dynamicznych, pełnych sportowych wyzwań dniach w Opalenicy, przebiegających pod patronatem „Szkółek piłkarskich NIVEA” trenerzy są gotowi na przekazywanie profesjonalnej wiedzy swoim adeptom. Teraz inicjatywa leży po stronie rodziców, rodzeństwa, dziadków: warto wesprzeć i rozwinąć dziecięce pasje, zapisując najmłodszych do „Szkółek piłkarskich NIVEA”. W wielu placówkach nadal czekają wolne miejsca! Szkółki powstały we wszystkich 16 województwach - pełna lista lokalizacji dostępna jest na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Przeszkoleni przez Ajax Amsterdam trenerzy oraz ich zaopatrzone w nowoczesny sprzęt drużyny czekają na nowych bramkarzy, obrońców i napastników. Dzień zapisu może być początkiem wspaniałej, piłkarskiej przygody, która sprawi radość maluchowi i doskonale zintegruje całą rodzinę.

NIVEA z myślą o rozwoju dzieci
Założeniem programu „Szkółki Piłkarskie NIVEA” jest kształtowanie osobowości dzieci
oraz rozwijanie ich pasji w oparciu o systematyczną aktywność fizyczną. Jak podkreśla Anna Kałuba-Korczak, psycholog dziecięca i ekspert programu, każde dziecko to biała karta,
a zadaniem mądrego rodzica jest zapełnienie jej poprzez pokazanie młodemu człowiekowi możliwości, jakie daje współczesny świat i zachęcanie do ciągłego podejmowania nowych wyzwań, w tym również tych sportowych.

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” wspiera rodziców w poszukiwaniu i odkrywaniu sportowych pasji ich pociech. Aktywuje najmłodszych, stwarzając optymalne warunki do realizowania tychże pasji. Korzyści płynące z akcji NIVEA nie kończą się na piłkarskim boisku - stanowią cenny kapitał intelektualny i społeczny, z którym dziecko może wyruszyć w przyszłość.

Wirtualny program treningowy

Dzięki programowi NIVEA wszyscy uczestnicy uzyskali dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla swoich podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dodatkową pomoc w postaci wysokiej klasy sprzętu sportowego - bramek, piłek, stoperów, tablic taktycznych, ram teleskopowych oraz kompletnych strojów piłkarskich.

Trening dostępny dla wszystkich zainteresowanych

Z myślą o drużynach, którym nie udało się zakwalifikować do drugiego etapu programu, organizatorzy udostępnili na stronie www.szkolkiNIVEA.pl specjalne filmiki instruktażowe.
Z ich pomocą zarówno polscy trenerzy, jak i rodzice, mogą rozwijać piłkarskie umiejętności swoich podopiecznych. Filmiki prezentują metody doskonalenia precyzji gry, refleksu
oraz koncentracji młodych zawodników. Prezentowane są w formie krótkich, dynamicznych ćwiczeń. Dzięki temu stanowią praktyczne wskazówki, jak wzbogacić i uatrakcyjnić realizowane plany szkoleniowe. Więcej informacji o programie „Szkółki Piłkarskie NIVEA” znajduje się na stronie www.szkolkiNIVEA.pl.

Lista szkółek z województwa dolnośląskiego, które zakwalifikowały się do drugiego etapu programu:

1. UKS Gryf Świdnica
2. EKS Kolektyw Radwanice
3. Dziecięca Akademia Piłkarska - Klub Piłkarski Brzeg Dolny
4. S.P. im. Marii konopnickiej w Buczynie
5. K.S "Sokół" Marcinkowice – Żaki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group