Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 219
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziecięcy uniwersytet ruszył w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 24 października 2012, 0:02
Aktualizacja: 0:03
Autor: red.
Fot. archiwum
W Świdnicy studia rozpoczęli... 6–latkowie. Wszystko to w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS, który w niedzielę, 21 października uroczyście zainaugurował swoją działalność.

Młodych studentów odwiedził Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny Polak, który poleciał w kosmos. Kosmiczne ciekawostki zainicjowały całoroczny cykl warsztatów i wykładów, które dostarczą maluchom wielu naukowych przeżyć. Projektowi patronuje prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

Świdnica jest już w pełni miastem uniwersyteckim. Mamy uczelnie wyższe, które kształcą studentów różnych specjalności, a także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Brakowało nam uczelni dla najmłodszych, a teraz już jest. Ciekawi goście i prezentacje podczas zajęć udowodnią, że nauka może być pasjonująca, a nawet więcej, może być przygodą – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, który wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Joanną Gadzińską wziął udział w inauguracji Uniwersytetu. Na osłodę dzieci otrzymały kosz cukierków.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.10 wykładów i około 100 godzin specjalistycznych warsztatów w ciągu 10 miesięcy roku akademickiego. Będą je prowadzić wybitni naukowcy, korzystając z interaktywnych pomocy przy zgłębianiu wiedzy od fizyki po oceanografię.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.unikids.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group