Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Dziedzictwo KGW

Czwartek, 22 września 2022, 15:47
Autor: red
Imbramowice: Dziedzictwo KGW
Fot. UM Żarów
To grupa energicznych kobiet, pełnych zapału do pracy i zaangażowanych w swoją działalność. Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic zaprosiło mieszkańców do udziału w spotkaniu, które przedstawiało dziedzictwo całego Koła.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, a w jego programie była wystawa o KGW Imbramowice, warsztaty rękodzielnicze, występy artystyczne dzieci i młodzieży, przegląd pieśni folklorystycznej oraz poczęstunek lokalnych przysmaków.

- Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dziedzictwem naszego koła. Przygotowaliśmy dla odwiedzających pamiątki, zdjęcia, które pozostały po naszych mieszkankach aktywnych członkiniach koła. W programie dzisiejszego wydarzenia są także występy taneczne dzieci, które zaprezentują swoje umiejętności. Nasze koło istnieje od 59 lat i może się pochwalić trójpokoleniową tradycją. Mamy z córkami kontynuują wartości babć. Koło od początku swojej działalności brało aktywny udział w wielu lokalnych uroczystościach i wydarzeniach. Realizujemy wiele inicjatyw, wydarzeń, imprez, spotkań, kursów, warsztatów, które pozytywnie wpływają na aktywizację, integrację i rozwój naszej wspólnoty. Gospodynie kultywują dziedzictwo Koła, pieką ciasta, robią nadziewki, przygotowują słodkości i mnóstwo innych wyrobów. Cieszymy się naszymi wspomnieniami, naszym dziedzictwem i wszystko zapisujemy na kartach kronik, które wspólnie prowadzimy – mówiły podczas spotkania Cyryla i Joanna Walkiewicz z KGW Imbramowice.

Więcej szczegółów na temat projektu możecie Państwo znaleźć na Facebooku KGW Imbramowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group