Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Dziękowali za plony w Stanowicach

Sobota, 3 września 2016, 12:57
Autor: red
Stanowice: Dziękowali za plony w Stanowicach
Fot. UM Strzegom
Tegoroczna edycja "Święta Chleba" w Stanowicach odbyła się w niedzielę, 28 sierpnia br. W obecnej formule imprezę zorganizowano już po raz 9.

Świętowanie rozpoczęło się mszą dziękczynną w miejscowym Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawił proboszcz parafii ks. Sławomir Marek. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz z wieńcem dożynkowym do Parku Kasztanowego - na plac przed świetlicą wiejską - gdzie odbywały się degustacje potraw, zabawy, gry oraz tańce. Część kulturalną zorganizowali i prowadzili pracownicy Strzegomskiego Centrum Kultury. Stanowiczanie bawili się do późna w nocy z zespołem "Sąsiedzi".

Ciekawą i niezwykle interesującą inicjatywą były konkursy o tematyce dożynkowej. W konkursie na regionalny chleb zwyciężyła Maria Rogowska. W konkursie na najlepszy kołacz 1. miejsce zajęła Agata Dmytrarz. W konkursie na najlepszą potrawę najlepszymi zdolnościami kulinarnymi wykazała się Jadwiga Chmieliczek. W konkursie na najlepszą nalewkę 1. miejsce przypadło Arlecie Lis. Z kolei w konkursie na najpiękniejszą kompozycję żniwną zwyciężyła Anna Zysk. W ostatnim z ocenianych przez 3-osobowe jury konkursie literackim na najpiękniejszą poezję lub prozę o chlebie i pracy rolnika, zwyciężyła tradycyjnie sołtys wsi - Zdzisława Dmytrarz. Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 25 osób. Do zwycięzców trafiły nagrody rzeczowe przekazane przez gminę Strzegom, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Stowarzyszenie i Radę Sołecką wsi Stanowice oraz firmę, która ufundowała 4 przeloty rekreacyjne samolotem.
- W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim za przybycie. W sposób szczególny dziękuję za przybycie przedstawicielom władz samorządowych Strzegomia, członkom Stowarzyszenia Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice, przedstawicielom Rady Sołeckiej, rolnikom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego święta - podsumowała Zdzisława Dmytrarz, sołtys Stanowic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group