Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dzielą fundusze

Piątek, 11 września 2020, 15:18
Autor: red
Gmina Żarów: Dzielą fundusze
Fot. UM Żarów
W gminie Żarów trwają zebrania wiejskie w sprawie funduszu sołeckiego.

Rozpoczęły się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy decydują o podziale środków z funduszu sołeckiego na 2021 rok. Do podziału łącznie dla wszystkich sołectw jest kwota w wysokości 414.352,56 złotych.
– Głównym celem zebrań jest ustalenie zadań, które w 2021 roku będą realizowane na terenie sołectw w ramach funduszu sołeckiego. Każda decyzja dotycząca wydatkowania środków funduszu sołeckiego, jaką mieszkańcy wsi podejmują na zebraniu wiejskim, zostanie wprowadzona do budżetu. Realizacja tych zadań rozpocznie się w przyszłym roku – mówi Marta Jarosz z Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

We wszystkich zebraniach wiejskich uczestniczą burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Do tej pory o podziale środków z funduszu sołeckiego decydowali już mieszkańcy Mikoszowej, Mielęcina, Marcinowiczek, Pyszczyna, Zastruża i Pożarzyska. Wśród zadań, które mieszkańcy wsi wytypowali do realizacji jest wiele inwestycji: budowa chodników, siłowni plenerowej, sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej czy zagospodarowania terenów przy świetlicach wiejskich.
– Zadecydowaliśmy wspólnie na zebraniu wiejskim, aby środki z funduszu sołeckiego przeznaczyć na wykonanie siłowni plenerowej, zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku oraz organizację cyklicznych imprez – mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska. I dodaje. - Dzięki środkom z funduszu sołeckiego, które każdego roku trafiają do sołectw, możemy realizować więcej inwestycji na terenie swoich wsi. To od woli mieszkańców wyrażonej publicznie na zebraniach wiejskich zależy na jakie zadania zostaną one przeznaczone. W pewnym zakresie możemy współdecydować o rozwoju swoich małych społeczności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group