Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzielnicowa w przedszkolu

Środa, 6 listopada 2019, 17:57
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2019, 9:59
Autor: red
Świdnica: Dzielnicowa w przedszkolu
Fot. KPP Świdnica
Dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy asp. Magdalena Kos odwiedziła najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola „Radosny Delfinek” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet dla świdnickich policjantów, tym bardziej, że dzieci to ta grupa, która szczególnie narażona jest na niebezpieczeństwa. By to zmienić, funkcjonariusze świdnickiej komendy systematycznie spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzielnicowa świdnickiej komendy asp. Magdalena Kos. spotkała się z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Radosy Delfinek” w Świdnicy. Mali słuchacze w czasie spotkania dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Omówiła z najmłodszymi zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji, gdy nie ma chodnika.

Policjantka przypomniała również maluchom o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a wszystko dla ich bezpieczeństwa.

Asp. Magdalena Kos rozmawiała również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Wyjaśniła też jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc

W czasie spotkania policjanta przeprowadziła też zajęcia edukacyjne, dotyczące zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group