Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

Poniedziałek, 2 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świdnica: Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili Przedszkole "Promyk", aby przedstawić "starszakom" kulisy zawodu policjanta oraz przybliżyć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dzielnicowi ze świdnickiej komendy: sierż. sztab. Krzysztof Huzar oraz mł. asp. Adam Kłyszejko odwiedzili grupę starszaków z Przedszkola "Promyk". Celem wizyty było przybliżenie milusińskim zawodu policjanta, a także tematyki związanej z bezpieczeństwem.

W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiadali najmłodszym mieszkańcom gminy, na czym polega ich praca i jak wygląda codzienna służba. Dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podczas codziennych zabaw w domu i na podwórku. Dodatkowo funkcjonariusze policji przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie.

Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia sprzętu i wyposażenia policyjnego, a także przymierzenia elementów umundurowania. Dodatkowo funkcjonariusze policji przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie.

Policjanci mają nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group