Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 690
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzielnicowy u najmłodszych

Piątek, 11 czerwca 2021, 17:21
Autor: red
Żarów: Dzielnicowy u najmłodszych
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz Zespołu Dzielnicowych Komisariatu Policji w Żarowie spotkał się z uczniami klas 1–3 Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Żarowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych, ale również bezpieczny wypoczynek nad wodą i właściwe zachowanie w kontakcie z osobami nieznajomymi.

Dzielnicowi chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi, ponieważ wczesne przekazywanie najbardziej istotnych informacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci, bardzo szybko przynosi efekty. Świadczyć o tym mogą sytuacje, kiedy na przykład najmłodsi członkowie rodzin informują o ważnych zagrożeniach dla życia i zdrowia ludzkiego dzwoniąc pod numery alarmowe.

Tematem przewodnim tego spotkania z policjantem było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji.

St. asp. Wojciech Plizga w czasie spotkania tłumaczyli uczniom, gdzie można bezpiecznie się kąpać, a także co oznacza biały i czerwony kolor flagi na kąpieliskach strzeżonych. Funkcjonariusz przypomniał również, że pod żadnym pozorem nie można wykonywać skoków do wody na tzw. „główkę”. Policjant przekazał również uczniom, jakich zabaw należy unikać podczas wodnych kąpieli, tak aby szczęśliwie po wakacjach wrócić do szkoły.

W trakcie wspólnej lekcji policjant poruszył również tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym min. o bezpiecznym sposobie przechodzenia przez jezdnię oraz o właściwym poruszaniu się po poboczu.

Przekazał najmłodszym jak powinni reagować w przypadku napotkania osób dorosłych, które stwarzają realne zagrożenie i mogą dokonać przestępstwa na szkodę małoletnich.

W trakcie spotkania najłodsi dowiedzieli sie także dużo o pracy policjanta, o sprzęcie służbowym, który ma na wyposażeniu i jak się okazało rosną nam nowi policjanci, którzy strzec będa bezpieczeństwa na terenie powiatu swidnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group