Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Dzień Baby i Piernika w Mrowinach

Wtorek, 6 lutego 2018, 13:06
Autor: red
Mrowiny: Dzień Baby i Piernika w Mrowinach
Fot. UM Żarów
W Szkole Podstawowej w Mrowinach nie zapomniano o babciach i dziadkach. Pomimo tego, że ich święta przypadły na czas ferii zimowych, udało się zorganizować imprezę specjalnie dla nich. Frekwencja na Dniu Baby i Piernika, bo tak nazwano to spotkanie, przerosła oczekiwania organizatorów.

Najpierw dyrektor szkoły Barbara Nowak przywitała przybyłych gości, dziękując babciom i dziadkom za okazane wnukom serce i pomoc w ich wychowywaniu. Następnie występem artystycznym pochwaliły się młodsze dzieci. Taniec w wykonaniu maluchów przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli oraz kabaret zaprezentowany przez trzecioklasistów wszystkim przypadł do gustu i mali artyści zebrali zasłużone oklaski.

Kiedy wnukowie wręczali własnoręcznie wykonane upominki można było zauważyć niejedną łzę wzruszenia na policzku babci i dziadka. Dalsza część spotkania upłynęła pod znakiem rozrywki i zabawy. Na początek seniorzy wzięli udział w konkursie, w którym musieli wykazać się znajomością dawnych filmów i seriali telewizyjnych. Kolejne zadanie było dużo trudniejsze. Polegało na przetłumaczeniu podanych zdań na język młodzieżowy. Dla starszego pokolenia słowa takie "elo" czy "dziunia" nie zawsze mają oczywiste tłumaczenie. Na koniec wszyscy zaśpiewali kilka hitów z dawnych lat. Piosenki Czerwonych Gitar czy Anny Jantar mają status hitów wszechczasów i dlatego były śpiewane zarówno przez starszych, jak i przez młodszych. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku w postaci babek i pierników, przygotowanych dla wszystkich przez Radę Rodziców. Podsumowując można stwierdzić, że takie spotkania mogą śmiało odbywać się częściej niż raz do roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group