Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Białej Laski w Świebodzicach

Poniedziałek, 14 października 2013, 7:59
Autor: red
Świebodzice: Dzień Białej Laski w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
15 października osoby niewidome i niedowidzące obchodzą Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Członkowie świebodzickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się z tej okazji już w czwartek, 10 października.

Uroczysty poczęstunek z udziałem zaproszonych gości odbył się w Miejskim Domu Kultury. W spotkaniu wziął udział burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz i dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Gielata. Dla wszystkich gości na fortepianie zagrał Wiktor Wawrzkowicz.

Prezes świebodzickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych Barbara Lindenau-Bryja opowiedziała kilka słów o tym, skąd wziął się ten najbardziej charakterystyczny atrybut osób niewidomych, zaprosiła także do małego eksperymentu burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Jego zadaniem było przemieszczenie się po sali z zawiązanymi oczami, przy pomocy jedynie laski dla osób niewidomych. To nie było łatwe zadanie.

Członkowie koła podziękowali także za nową siedzibę przy ul. Żeromskiego. Wkrótce biuro będzie miało dostęp do internetu i wiele innych udogodnień. Łącze internetowe sfinansuje samorząd.

Podczas spotkania burmistrz Bogdan Kożuchowicz otrzymał z rąk Zenona Bryji dyplom i odznakę "Przyjaciela Niewidomych", nadane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group