Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Dzień dla bezpieczeństwa” w III LO im. M. Skłodowskiej–Curie w Świdnicy

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 17:32
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2018, 10:34
Autor: red
Świdnica: „Dzień dla bezpieczeństwa” w III LO im. M. Skłodowskiej–Curie w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
III LO w Świdnicy uczestniczy w konkursie „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń”. Szkoła stara się o przedłużenie na kolejne 5 lat certyfikatu o tej właśnie nazwie przyznawanego placówkom spełniającym określone standardy dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach konkursu na terenie szkoły realizowanych jest wiele działań. Jednym z nich było zorganizowanie „Dnia dla bezpieczeństwa”. Do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych i ratowniczych działających na terenie Powiatu Świdnickiego. Prelekcje odbywały się w auli szkolnej i w klasach. Wszystkie klasy I i II uczestniczyły w spotkaniu z nadkomisarzem Robertem Topolskim, który przedstawił ważne aspekty pracy policji. Policjant omówił też podstawowe przepisy prawne dotyczące młodzieży.

Dla poszczególnych klas zorganizowano jeszcze spotkania w mniejszym gronie. Kpt. Piotr Pijarowski ze Straży Pożarnej omawiał z młodzieżą najważniejsze aspekty bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Swój wykład opatrzył instruktażowymi rysunkami i dokładnym opisem działania urządzeń, z których korzystamy, na co dzień w domach, a które eksploatowane w niewłaściwy sposób mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Ratownik medyczny, pan Paweł Józefiak z Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, przedstawił natomiast różne aspekty pracy służb medycznych oraz sytuacji, z jakimi najczęściej spotykają się pracownicy Pogotowia Ratunkowego. Ta bardzo ciekawa relacja Ratownika, który na co dzień jeździ karetką, uzupełniona zdjęciami i prezentacją, przybliżyła uczniom specyfikę działania tej służby. Uwagę uczniów próbowano zwrócić przede wszystkim na zasadne wzywanie pomocy medycznej. Ratownik zwrócił również uwagę na brawurę i nieodpowiedzialność ludzi, które często są przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń, często tragicznych w skutkach. Młodszy aspirant Krzysztof Huzar, pracownik KPP w Świdnicy, zajmujący się sprawami nieletnich, szczegółowo omawiał młodzieży zagrożenia związane z używaniem dopalaczy. Przestrzegał uczniów przed tragicznymi skutkami eksperymentowania z nieznanymi substancjami, wyczerpująco odpowiadał na pytania i wątpliwości uczniów. Mamy nadzieję, że uzyskane przez uczniów na tych spotkaniach informacje, przyczynią się do budowania większej świadomości i odpowiedzialnego, bezpiecznego zachowania oraz rozważnego korzystania z pomocy i wsparcia służb mundurowych i ratowniczych. A może przy okazji niektórzy z naszych uczniów podejmą decyzję o wyborze własnego zawodu związanego z pracą w tych trudnych, ale jak bardzo potrzebnych nam wszystkim, służbach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group